שתף קטע נבחר

חיים רמון: שרון גורם לי להזדהות עם ברק

על החלטתו להצטרף לפעול למען ברק אומר רמון: "הכעס הוא יועץ רע, אני מקווה שבכהונה השניה לא תהיה סיבה לכעוס על ברק. אני לא בטוח בניצחון אבל מאמין בצמצום הפער בסקרים"

אמש (יום ד') מול קבוצה של 40 פעילים של מפלגת העבודה בבת ים ואחר כך במסיבת עיתונאים מאולתרת, שבר חיים רמון שתיקה בת כמה שבועות ודיבר על הבחירות, על ברק על שרון ועל עצמו.
לא קל לו להביע תמיכה בראש הממשלה אחרי הביקורת שהטיח, ולכן הוא הזכיר את שרון כמי שגורם לו להזדהות הפתאומית עם ברק: "אעשה כמיטב יכולתי לעזור לברק. הביקורת שלי לחלוטין לא נעלמה ויש חילוקי דעות ולא הזכרתי אותם בניגוד לאחרים, אבל הם נעלמים כשמול ברק עומד שרון".
על ההחלטה לסייע לרה"מ הוא אומר: "הכעס הוא יועץ רע. ביקשו ממני להיות חלק מהמטה האסטרטגי ואני חושב שאנו מקיימים שם דיונים חשובים, כפי שכולם לקחו על עצמם אזורים גם אני לקחתי ואלה אזורים גדולים ולא קלים".
אחר כך רמון עובר לשלב השכנוע: "אני מקווה שבכהונה השניה לא תהיה סיבה לאף אחד לכעוס על ברק, זה לא סוד גדול שברק עשה שגיאות והן לא היו רק שגיאות ברמה של עמדות אלא גם בהתנהלות ויש אנשים שמסכימים עם כל מה שהוא עשה, אבל לא אם איך שעשה. אם ברק יפיק לקחים מהקדנציה הראשונה הוא יוכל לנהל בצלחה את השניה".
רמון טוען כי חילוקי הדעות שיש לו עם ברק הם עניין פנימי, "בתוך הבית" כהגדרתו על ה"איך" ולא על ה"מה", לא על אילו דברים צריכים להעשות אלא באיזו צורה: "צריך הסכם עם הפלסטינים, אבל לא צריך לרוץ להסכם קבע אלא ללכת בהדרגה דרך הסכמי ביניים לטווח של שנים. אני לא מאושר ממצב המו"מ בימים האחרונים, אבל זה לא נכון לומר במערכת בחירות עם מה אני מסכים ועם מה לא".
אשר לאפשרות לבקש מברק לפרוש אם לא יצליח להדביק את הפער בסקרים, רמון מוחה: "אתם גורמים לנבואה להגשים את עצמה אם נגיד שאנו עוסקים בזה זה כאילו קברנו כל סיכוי לניצחון וכעת אנו עסוקים בלנצח".
אבל רמון לא בטוח בניצחון, הדבר היחיד שהוא מאמין שיקרה זה צמצום הפער בסקרים: "בימים האחרונים לפני הבחירות יהיה מאבק על כל קול והדרך אז לנצח תהיה דרך ארגון יעיל ולא דרך הסברה. רמון שלא שותף לא באלה ולא באלה יכול כבר עכשיו להסיר מעצמו כל אחריות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
רמון. לקחתי אזורים גדולים ולא קלים
אתר הכנסת
מומלצים