שתף קטע נבחר

הביקוש לעובדי היי טק ב-2010 עלה בכ-40%

מנתוני Manpower עולה ששוק התעסוקה הצליח לנער מעליו את המשבר הכלכלי - הביקוש הכולל לעובדים עלה ב-16.6%. זאת, על אף שבחודשים האחרונים שיעור האבטלה לא יורד

הביקוש לעובדי היי-טק עלה ב-41.3% בשנת 2010 ולבנקאים, אנשי פיננסים וביטוח - כ-64%. כך עולה ממדד Manpower ישראל. עוד נמסר שסך הביקוש לעובדים עלה בשנת 2010 ב-16.6%. זאת, בד בבד עם ירידת שיעור האבטלה השנה ועל אף מגמת הדשדוש באבטלה בחודשים האחרונים.

 

 

ענפים נוספים שבהם נרשם גידול מתון יותר הם: בינוי (13%) +, תחבורה ותקשורת (12%) ובריאות וסעד(11%). בחברה מסרו ש-2 הענפים היחידים שלא נרשם בהם גידול הם ענף השירותים הקהילתיים שנותר כשהיה, וענף החינוך, שם הייתה ירידת ביקושים של כ-10%. בחודש דצמבר לבדו עלה הביקוש לעובדים במשק ב-1.5%, בהשוואה לנובמבר. גם כאן נרשם גידול משמעותי בביקוש בתחום הפיננסים שעלה ב-24%. בתעשייה נרשם גידול של 21%, בבינוי – 16.1%, ובהיי-טק - רק 2.7%.

 

האם ההתאוששות תמשיך? אתמול פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמספר המשרות הפנויות במגזר העסקי זינק ב-57% בין חודש דצמבר 2009 לחודש דצמבר 2010.  ל-56.8 אלף משרות פנויות במגזר העסקי. עם זאת, בדצמבר 2009 היה מספר המשרות הפנויות בשפל, ולעומת נובמבר 2010 מדובר בפועל על ירידה במספר המשרות הפנויות.

 

כמו כן, מנתוני הלמ"ס עולה שהחל מיולי 2010 תמה מגמת הירידה בשיעור האבטלה ולמעשה מ-6.4% ביוני היא הגיעה ל-6.6% באוקטובר (לא פורסמו נתונים מאוחרים יותר - ג"ק). אלו עדיין רמות אבטלה נמוכות, אך הן רחוקות מהשפל של 5.9% אבטלה שנרשם באמצע 2008. זו הסיבה שעל אף הנתונים החיוביים, האופטימיות צריכה להיות מסוייגת מאוד.

 

"מגמת העלייה המחודשת עדיין בחיתוליה ורק בעוד כמה חודשים נדע בבירור אם היא נמשכת ובאיזו עוצמה. יחד עם זאת קיים גידול שנתי ברור, מהיר ומשמעותי בביקוש לעובדי היי-טק המסתכם", אומרת מנכ"ל Manpower ישראל, אורנה סגל. כמו כן, בחברה נשמעים אופטימיים לגבי התעסוקה בארץ הודות לנתונים בדבר ירידה במספר המובטלים וגידול במספר המשרות הקבועות בארה"ב, שהיא אחד משוקי הייצוא המרכזיים של ישראל.

 

הנתונים שמסרה החברה מתבססים על מודעות "דרושים" המתפרסמות בעיתונות הכתובה והאלקטרונית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המרוויח העיקרי מההתאוששות - ההיי טק
צילום: jupiter
מומלצים