שתף קטע נבחר

מכרז מפתה: המטוס מלא, בכמה לפצות אותך?

חברת התעופה דלתא החלה לערוך "מכירה פומבית" בין נוסעים בטיסות עם רישום-יתר. תמורת עיכוב הטיסה זוכים המתנדבים במאות דולרים. איך לעשות קופה בדרך הביתה

נוסעים רבים ברחבי העולם מכירים את זה: דקות לפני הטיסה, בשער היציאה למטוס, ניצבים דיילי חברת התעופה ומציעים דיל מפתה - הישארו עוד לילה בשדה או במלון – ותקבלו מאות דולרים או אירו בתמורה. הסיבה: רישום-יתר לטיסה.

 

 

כעת, חברות התעופה דלתא ואטלנטה לוקחות את התופעה צעד נוסף קדימה, ועורכות מעין "מכירה פומבית" של הזכות להישאר ולעלות על טיסה מאוחרת יותר. אחת החברות מציעה זאת באתר האינטרנט שלה והאחרת בדלפקי החברה בנמלי התעופה.

 

במכירה הזו אין מחיר מינימום והמחיר המירבי משתנה וגמיש. בחברת דלתא אמרו כי מדובר בחלק ממהלך אסטרטגי שנועד להרחיב את ההיצע לנוסעים וכי ההיתמחרות מפחיתה את אי-הסדר לצד שער היציאה במקרה של רישום יתר.

 

אותו אי-סדר עלול לעלות גם לא מעט כסף לחברת התעופה, שכן אם תהליך קליטת הנוסעים מתארך – קיימת סכנה לאיחור בהמראה, והדבר גורר עלויות נכבדות למוביל. דלתא נמצאת באחרונה בתחתית רשימת החברות המדייקות להמריא, ולא מן הנמנע כי המהלך הזה קשור לניסיון לשפר את הביצועים בנקודה זו.

 

על פי נתוני משרד התחבורה בארה"ב, בקיץ האחרון דלתא עיכבה בשיטה דומה פי שניים נוסעים לעומת המתחרות שלה. רק בחודשים יולי-ספטמבר הסכימו 30 אלף מנוסעיה לעיכוב שכזה. בדרך כלל מוצעים לנוסעים הללו שוברים בסך 250 עד 500 דולרים.

 

התעכבה לכם הטיסה וקיבלתם צ'ופר? כיתבו לנו בטוקבקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס של דלתא. להם זה עולה יותר?
צילום: איי פי
מומלצים