שתף קטע נבחר

לבני על חקירת השמאל: נתניהו מצא פשרה מוזרה

יו"ר האופוזיציה תקפה את הצעתו של ראש הממשלה לחקור גם ארגוני ימין. "זה דבר מעוות, ומעיד על כשל מוסרי של נתניהו שלא מבין את הבעייתיות בחקירת אזרחים על-ידי הכנסת"

בימים האחרונים גבר הלחץ ואמש טען ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא בוחן אפשרות שהוועדה הפרלמנטרית תבדוק גם ארגוני ימין, בנוסף לארגוני השמאל. דברים אלה עוררו ביקורת מצדה של יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, שכינתה את הצעתו של נתניהו "פשרה מוזרה לדבר מעוות". "הוא שוב מעיד שהוא לא מבין את הערכים של מדינת ישראל ורק מנסה למצוא פשרה שתשאיר אותו בשלטון", אמרה יו"ר קדימה.

 

 

לבני אמרה את הדברים במהלך סיור בגוש עציון, והוסיפה: "ההצעה שהעלה ראש הממשלה היא סוג של פשרה מוזרה לדבר מעוות".

 

לדבריה, "זה מעיד על כשל מוסרי של ראש ממשלה שלא מבין את הבעייתיות בזה שהכנסת מחליטה לחקור את אזרחי מדינת ישראל וזה לא משנה אם מדובר בגורמים מהשמאל או מהימין".

 

יו"ר האופוזיציה גם מתחה ביקורת על כך שלטענתה, נתניהו שוב נמנע מלקבל הכרעות. "אם ראש הממשלה, כדרכו, מנסה לפשר במקום להכריע - זאת טעות ערכית ומוסרית", אמרה לבני, "כנסת ישראל לא צריכה לחקור או לאיים על אף אחד מאזרחי המדינה".

 

לבני ציינה כי גם היא בעצמה מתנגדת לכך שישנם ארגונים ואזרחים שתורמים לתהליך הדה-לגיטימציה של ישראל. "מכאן ועד למצב שבו פוליטיקאים ישבו, יזמנו, יחקרו, יסיקו מסקנות, יהיו גם השופטים וגם המבצעים - זה מנוגד למהות של מדינת ישראל גם כדמוקרטית וגם כיהודית", הסבירה יו"ר קדימה שהוסיפה: "ראש הממשלה שוב מעיד שאין לו שום הבנה של הערכים של מדינת ישראל וכל כולו מנסה למצוא פשרה שתשאיר אותו בשלטון במקום להכריע".

 

בליכוד הגיבו לדבריה של לבני והצביעו על העובדה שבין התומכים בהקמת הוועדה גם חברי קדימה. "לאחר שהתברר לה שחלק מחברי מפלגתה הצביעו בעד ועדת החקירה היא בחרה בשיטה של סתימת פיות שאופיינית למפלגתה חסרת האג'נדה, וכעת היא מעזה לבקר את החלטת ראש הממשלה שמאזנת את ההחלטה", אמרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כשל מוסרי"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים