שתף קטע נבחר

צילום: AP

הנכדה של רבין: לוקחים את התמונה של סבא?

נועה רוטמן, נכדתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל, כתבה הערה צינית נגד פורשי העבודה בעמוד הפייסבוק שלה. "היו שלום ותודה על הדגים", כתבה לחברי העבודה הפורשים. גם ח"כ עינת וילף, שהציעה לאחרונה להסיר את תמונת סבה מחדר הסיעה, לא יצאה בזול

הפרישה והעקיצה: בהודעה שפרסמה היום (ב') על קיר עמוד הפייסבוק שלה שיגרה נכדתו של יצחק רבין, נועה רוטמן, הערה צינית לעבר ח"כ עינת וילף שפרשה מהמפלגה עם היו"ר אהוד ברק. לאחרונה פורסמה דרישתה של ח"כ וילף להסיר את תמונתו של רבין מקיר חדר הסיעה והיום רוטמן החליטה להגיב: "אגב, עינת וילף, את התמונה של רבין את לוקחת או לא?"

 

 

סמוך ליום הזיכרון לרבין, לפני שלושה חודשים בלבד, נשמעה וילף מלאת רצון טוב "לגאול" את המפלגה שממנה פרשה היום ולהפיח בה רוח חיים - באמצעות הסרת תמונתו של המנהיג הנערץ. וילף פנתה בנושא ליו"ר ברק וביקשה להעביר את התמונה למקום בולט פחות ולהציב במקומה את תמונתו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון. 


"מה נסגר?". קיר הפייסבוק של רוטמן

 

במבט לאחור אפשר אולי לראות בבקשה של וילף אז, רמז מקדים לנטישת המפלגה ולחבירה לגוף הפוליטי החדש שלדברי וילף - בו ימשיכו "את מסורת מפא"י". במכתב שפרסמו הסבירו הפורשים: "האמנו שעתידה של מפלגת העבודה טמון בחזרה למקורות המפא"יניקים והממלכתיות הבן-גוריונית הנמצאים במרכז המפה הפוליטית". אגב, את יצחק רבין לא הזכירו פורשי העבודה.

 

וילף נימקה בזמנו את בקשתה יוצאת הדופן בכך שרבין מסמל את התקוות הבלתי ממומשות של מפלגת העבודה, המתרפקת על עברה. היא ביקשה להעלות על נס את בן גוריון שלדבריה מסמל תחייה, קוממיות ועשייה, לעומת הפספוס שמגלמת לטענתה דמותו של רבין המנוח.


משקיף על ההתפוררות. הרצוג מתפטר (צילום: גיל יוחנן)

 

הצעתה של וילף לא התקבלה, ותמונתו של רבין נותרה על קיר סיעת העבודה, ומשקיפה כעת על מפלגתו המתפוררת. במהלך מסיבות העיתונאים שקיימו היום חלק מחברי הסיעה, נראתה אותה התמונה מתנוססת על הקיר.

 

בעמוד הפייסבוק שלה, בחרה רוטמן להיפרד מהמפלגה שהנהיג סבה במילים "היו שלום ותודה על הדגים" - כותרת ספרו הידוע של דאגלס אדמס. בספר המדע הבדיוני היו אלה מילות הפרידה של הדולפינים שנטשו את כדור הארץ רגעים ספורים לפני השמדתו.

 

וילף ורוטמן סירבו להגיב לדברים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
לא נטש את העבודה עד יומו האחרון. רבין ז"ל
צילום: מיכאל קרמר
"תודה על הדגים". רוטמן
צילום: ענת מוסברג
לא מגיבה. ח"כ וילף
צילום: שאול גולן
מומלצים