שתף קטע נבחר

צילום: AP

לבני מגיבה על פילוג העבודה: "לכו לבחירות"

יו"ר קדימה, ציפי לבני, הגיבה למפץ הפוליטי בעקבות פילוג העבודה ואמרה כי ברק וחבריו מכרו את עצמם בשביל כסא. "ממשלת נתניהו איבדה היום את הלגיטימיות שלה, והיא מתקיימת מתרגילים פוליטיים קטנים"

תרגיל פוליטי קטן, אבל עם משמעות גדולה מאוד: יו"ר קדימה, ציפי לבני, הגיבה היום (יום ב') בישיבת סיעת קדימה על המפץ הפוליטי, שנחשף ב-ynet, במסגרתו פירק אהוד ברק את מפלגת העבודה, והתפלג ממנה לסיעה נפרדת - העצמאות שמה - עם עוד ארבעה חברי כנסת. היא קראה לממשלת נתניהו לזנוח את "התרגילים הפוליטיים הקטנים" וללכת לבחירות. ynet העביר את מסיבת העיתונאים בשידור חי.  

 

"זהו יום עצוב לפוליטיקה הישראלית", אמרה לבני בפתח דבריה, "ממשלת נתניהו היא ממשלה צרה שמתפוררת מבפנים בלית ברירה, בגלל ריקבון פוליטי ובהיעדר חזון ודרך. ממשלת נתניהו איבדה היום את הלגיטימיות שלה והיא מתקיימת מתרגילים פוליטיים קטנים. התרופה היחידה לאופורטוניזם פוליטי היא בחירות, וקדימה קוראת היום שוב: לכו לבחירות".

 

 

יושבת ראש האופוזיציה תקפה את ברק וחבריו, בעקבות הדיל הפוליטי שרקחו, ואמרה כי "היום הציבור בישראל רואה מי מנהיגיו, מי מוכר את הכל בשביל כיסא, מי זונח את הדרך, את העבר ואת המורשת שלו, בשביל הווה מפוקפק על חשבון עתיד המדינה". לדבריה, "קדימה מאז הבחירות נאמנה לבוחריה ולא מוכרת את עצמה בתמורה לנזיד עדשים". היא תקפה את ראש הממשלה נתניהו, "שעוסק בהישרדות שלו": "התרגיל הזה, שלא ינסו למכור לנו משהו אחר, זה תרגיל פוליטי קטן, שמעורר רק בוז ציבורי".

 

ברק הכריז על "עצמאות"

מוקדם יותר, הסביר אהוד ברק את המהלך, ונתלה באילנות גבוהים - דוד בן גוריון ואריאל שרון שנקטו במהלכים דומים בהיסטוריה. "אנחנו מקימים היום סיעה, תנועה, ובהמשך מפלגה שתהיה מרכזית ציונית ודמוקרטית", פתח ברק את דבריו. "תנועה שתפעל ברוח מגילת העצמאות ובמורשת הממלכתיות של דוד בן גוריון. סיעה ובהמשך תנועה שסדר העדיפות שלה יהיה קודם כל המדינה אחר כך המפלגה, אחר כך התקשורת ובסוף אנחנו". באשר לחזון של התנועה החדשה, ציין שר הביטחון בממלכתיות כי "המוטו שלה יהיה 'מה שנכון וטוב למדינת ישראל'. אנחנו נקים תנועה ומפלגה ונקרא לכל מי שמאמין בדרכה ובנו להצטרף".

 

המהלך של ברק אושר אמנם בוועדת הכנסת, אך זכה שם לגל של ביקורת חוצה מפלגות. ח"כ שלמה מולה מקדימה החמיא לראש הממשלה, בנימין נתניהו, על המהלך: "האמת, שאפו לראש הממשלה. הצליח לו.

אהוד ברק התגלה שוב כמי שהוציא לפועל את מדיניות האיחוד הלאומי. לא לזה אהוד ברק נבחר.אהוד ברק נבחר על קולות של שפויים שרוצים הסדר מדיני. ההודעה הזו היום היא הודעה על קץ השלום. אהוד ברק מודיע לנו היום שהוא מצטרף לליברמן".

 

שותפו לקדימה, ח"כ יוחנן פלסנר, הספיד את מפלגת העבודה: "מפלגה עם עבר מפואר, אבל שההווה שלה לא מכבד את העבר שלה. מפלגה בפרפורי גסיסה שמדגישים את כל הצדדים לא יפים בפוליטיקה. אני חושב שזה יום עצוב. מר נתניהו קונה כל מה שזז". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בתמורה לנזיד עדשים. ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים