שתף קטע נבחר

15 עצורים בסופר: "בלי ירי באוויר, היה לינץ'"

מנהל סניף רמי לוי בא לבדוק מחירים אצל המתחרים בבני ברק "אושר עד". מרכך כביסה נזרק וזה נגמר בדם, ירי ו-15 עצורים. "הייתי בטוחה שרצחו מישהו", סיפרה קונה מבוהלת. הצדדים ממשיכים להתכתש: יש קשר לעובדה שהמנהל ערבי?

התחרות העסקית בין רשתות הסופרמרקטים, "רמי לוי שיווק השקמה" ו"אושר עד" החרדית סמוך לקניון איילון, הגיע בצהריים (יום ב') לשיא חדש. קטטה המונית בין מנהלים ועובדים מתחרים הובילה לירי באוויר. כמה בני-אדם נפגעו קל ו-15 נעצרו, כולם עובדים ברשת רמי לוי. המשטרה תביא אותם מחר לדיון בבית משפט השלום בתל-אביב. ברשות העצורים נמצאו שישה סכינים. בשעות שאחרי, הצדדים התקשו להירגע - וכצפוי סיפקו גרסאות סותרות.

 

 

הקטטה ניצתה אחרי שמנהל סניף רמי לוי לסניף אושר עד, כדי לערוך סקר מחירים. עובדים במקום זיהו אותו ומהר מאוד התפתח ויכוח מילולי. הוויכוח על המחירים גלש למריבה אלימה המונית בתוך הסניף ובכניסה לו - לעיני הקונים ההמומים.

 

"בהתחלה שמעתי צעקות מכיוון הקופה הראשית, אבל תוך דקות הגיעו כעשרה עובדים עם חולצות של רמי לוי", סיפרה דניאלה, שעמדה באחת הקופות בזמן המהומה. "כששמעתי את היריות הייתי בטוחה שרצחו מישהו והתכופפתי מרוב הבהלה". במהלך האירוע נקרעה חולצתו של מנהל הסניף של רמי לוי, בעוד על חולצתו של מנהל סניף אושר עד נראו סימני דם.

 

במהלך המהומה, הועפו מצרכים מהמדפים בחנות של אושר עד. המהומה נרגעה, רק כששני מאבטחים של אושר עד שלפו את אקדחיהם וירו באוויר. למקום הגיעו כוחות גדולים של משטרה ממרחב דן - בפיקודו של סגן ראש מחלקת החקירות, רב-פקד רונן שימרי, יחד עם כוחות יס"מ. חלק מהמעורבים נמלטו, אך בסופו של דבר עיכבה המשטרה כעשרה חשודים המעורבים בקטטה.


הירי באוויר - מתוך צילומי האבטחה. "השכיבו עובד על הרצפה"

 

"לא יעזור לך, אנחנו הכי זולים"

לצדדים גרסאות שונות כיצד החלה הקטטה. דני פיינברג, המשמש כקצין הביטחון של סניף רמי לוי, סיפר ל-ynet: "עובדים שלנו רצו בסך הכל לערוך סקר מחירים, שזה דבר חוקי ולגיטימי, וספגו מכות מעובדי אושר עד, כשרק ניסו לחלץ משם את מנהל הסניף שלהם".


אחרי הקטטה, ליד הסניף. "צעקו לו שלא ייצא חי" (צילום: עופר עמרם)

 

עו"ד רן אפרתי, שמייצג את רמי לוי, טען כי העובדה שהמנהל ערבי קשורה לכך שהותקף: "לפי מה שהבנתי, מנהל הסניף שלנו הגיע לסניף של אושר עד לעשות סקר מחירים. 18 איש תקפו אותו. הם מכירים אותו וקראו לעברו קריאות גזעניות. הם גם צעקו לו שהוא לא ייצא חי. הוא הזעיק את הקב"ט שלנו ועובדים נוספים שיחלצו אותו, כי הוא חש שהולכים להרוג אותו".

 

במהלך האירוע נשברה דלת הכניסה לסניף אושר עד. ברשת מכחישים כי קראו קריאות גזעניות לעבר המנהל המתחרה. מנהל סניף אושר עד, מוטי רוזן, אמר ל-ynet: "אצלנו יש 20-30 עובדים ערבים וזה כבר הפעם ה-20 שאותו מנהל מגיע אלינו בחודש האחרון ועושה סקר שווקים. הפעם הוא התגרה בעובדים ודיבר בצורה גסה. אחר כך קרא לעוד 20 עובדים בערך, שתקפו עובדים שלנו. אחד מהם דקר אותי בגב. אנחנו אף פעם לא היינו אצלו ואני לא יודע למה זה קרה. היריות נורו רק כדי להבריח אותם בגלל המהומה. אם הם לא היו יורים, זה היה נגמר בלינץ'".

 

אחד המנהלים הבכירים ברשת אושר עד, אלי ברינר, הוסיף: "המנהל של סניף רמי לוי נכנס לפה והסתובב כאילו הוא בעל בית. הוא הפך מדפים וכשזיהיתי אותו אמרתי לו 'לא יעזור לך, אנחנו הכי זולים'. כשהוא ניגש למנהל הסניף שלנו הוא שאל אותו 'למה אתם לא באים לסקור אותנו?' המנהל השיב: 'אנחנו לא סוקרים, כי אנחנו הכי זולים בארץ' ובשלב הזה המנהל של רמי לוי נדלק וזרק על הרצפה מרכך כביסה, ואז פרצה המהומה. העובדים שלהם השכיבו עובד שלנו על הרצפה בכניסה לסניף ורק בשלב הזה המאבטחים ירו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך צילומי האבטחה
מצעקות ועד לירי. אחרי התקרית
צילום": עופר עמרם
רב-פקד שמרי
צילום: יואב זיתון
מומלצים