שתף קטע נבחר

פייסבוק לועג לסיעת העצמאות

היא עוד לא בת יום, וכבר יש לסיעה החדשה של אהוד ברק עמוד בפייסבוק. רק שהמקדימים להצטרף אליו הם לא בדיוק אוהדים. כך משתינים פייסבוקיסטים בקיר של המפלגה החדשה

<< המחשב שעונה על שאלות יחסל אותנו

 

סיעת העצמאות החדשה עוד לא בת יום, וכבר יש לה עמוד פייסבוק משלה. כרגע אין בעמוד הרבה תוכן מצד הסיעה עצמה - רק לוגו ארעי, קישור לדף הסיעה באתר הכנסת (משמים כשלעצמו) והודעת "ברוכים הבאים".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

אבל כפי שאתם יכולים לצפות, אומת הפייסבוק, שהסיעה החדשה סיפקה לה כבר חומר לדחקות רבות, לקחה גם את הדף הזה כפרויקט. נכון לשעת כתיבת הכתבה, 85 אנשים "אוהבים" את הדף, אך מסתבר שרובם לחצו על הלייק רק כדי שיוכלו להסתלבט.

 


 

מפלגת היפסטרים

את רוב הדחקות גררה הודעת "ברוכים הבאים" - 65 תגובות (נכון ל-וכו'), רובן לא אוהדות ובעיקר משעשעות. על התגובה הראשונה, של ריקרדו מגון, "עכשיו רק נותר לגלות אם הדף הזה הוא בדיחה טובה (מתחזה) או בדיחה רעה (הדבר האמיתי)", התקבלה התשובה שזהו הדף הרשמי. על כך ענה ריקרדו: "זה בדיוק מה שמתחזה היה אומר, לא?" והתשובה הייתה: "נכון, אבל גם דף רשמי אומר ואמר לך זאת כאן", מה שגרר את התגובה סוחפת הלייקים, "שוכנעתי. מי שמדבר טאוטולוגית חייב להיות קשור באיזושהי צורה לאהוד ברק".

 

הלוגו (הסתמי) של הדף גרר את קבוצת הדחקות הבאה: איתמר שאלתיאל שאל האם הלוגו של העמוד אמור לשקף טפלון, שרון גפן כתבה "נראה לי שהלוגו משתמש ב-motion blur, כדי להדגים את הריצה העלובה החוצה לליברמן והחבר'ה", נועה קאופמן שאלה: "כמה זמן מראש עיצבתם את הלוגו? סתם שנדע כמה זמן עבדו עלינו בעיניים", ודן קופר חתם את הדיון בקביעה שכולו מבוסס על טעות: "מפגרים זה לא לוגו! זה בכלל המצע".

 


 

הנוכחות הציבורית של הסיעה הייתה הנושא הבא. רועי רוטמן כתב: "הסיעה קיימת יום שלם, ורק 30 אנשים עשו לה "לייק", מתוכם, כמו שנראה מהשרשור הזה ומההיכרות שלי עם חלק מהאנשים, לפחות תשעה עשו את זה כדי שיוכלו לצחוק עליכם. זה אומר שיש 21 אנשים שהם מצביעים פוטנציאליים. זה נראה שאפילו פרופילים של בחורות בביקיני עם 3,500 חברים לא מוכנים לעשות לייק לאהוד ברק. שלא לדבר על האנשים שעובדים במשרדי היח"צ שהוא שכר". ויואב ליפשיץ כתב: "עצמאות היא מפלגת ההיפסטרים. כולם כאן עשו לייק רק בקטע אירוני ומודע לעצמו". והוסיף, "הסיעה רק הוקמה וכבר יש על שמה יום, כמה רחובות ברחבי הערים, וכיאה לאהוד ברק - מלחמה על שמה".

 


 

ואלה רק מקצת הדחקות. על הדף עצמו פרסמו פייסבוקאים אחרים שלל הסתטלבטויות אחרות, שאחת מהן היא הצדקה של איתמר שאלתיאל לעצם ההתעללות בדף המסכן, "אני יודע שאנחנו עושים טרולינג לדף של מפלגת העצמאות בפייסבוק, אבל ברק עושה טרולינג במדינה הזו כבר כמה עשורים".

 

למעשה הדף כבר גרר דחקות פייסבוקיות נוספות, כמו פייק עצמאות בטוויטר, ודף נוסף בפייסבוק - פורשי סיעת העצמאות - הדף הרשמי, בכותרת "אומרים כן לזקן". אמנם לאור מצב הדף הרשמי נכון לעכשיו, כלל לא ברור שיש צורך בדפי פייק ודחקות מיוחדים. יש מי שאומר שאהוד ברק עושה זאת טוב יותר מכל אחד אחר, ולפחות לגבי נוכחות האינטרנט שלו, נראה שהצדק איתו.

 

מנכ"ל אפל יוצא לחופשת מחלה. שוב >>

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרפיטי מפרגן בפייסבוק של מפלגת העצמאות
מומלצים