שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בן 48 נרצח בבית קפה בטייבה, היורים כנראה טעו
  האיש ישב בבית קפה של קרוביו, בשעה שיריות נורו מרכב חולף. היורים התכוונו לפגוע כנראה באדם שבו חשדו שדקר ופצע היום תושב בעיר, אך פספסו ופגעו באדם תמים

  לאור יום, במרכז העיר, לעיני עשרות תושבים: אוסמאה חאג' יחיא, תושב טייבה בן 48 נרצח אחר הצהריים (יום ד') בשעה שישב בבית קפה. תושבים סיפרו עליו: "הוא אדם הגון, לא עבריין, נרצח בטעות".  

   

  יחיא ישב בבית קפה השייך לקרובי משפחתו, ברחוב ראשי והומה אדם. לפתע הגיח רכב שממנו נורו מספר יריות לעבר בית הקפה. כתוצאה מהירי הוא נפצע באורח קשה מאוד, הועבר למרפאה המקומית, משם פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא ושם נקבע מותו.

   

  בטייבה הופתעו לשמוע על זהות הנרצח. הם סיפרו כי בעבר יחיא היה שחקן כדורגל שזכה להערכה ולאהדה. "הוא בסך הכל אזרח תמים שישב בבית קפה ולמקום נורו יריות על מנת לפגוע באדם אחר, אך הקליעים פגעו בו והרגו אותו בטעות". תושבים בעיר מייחסים את החיסול בעיר לאירוע שקרה גם כן היום בטייבה, כאשר צעיר כבן 30 נפצע באורח בינוני מדקירות. בעיר מספרים כי הרוצחים התכוונו לפגוע במי שחשדו שהיה מעורב בדקירות, אך במקום לפגוע בו, פגעו בקרוב משפחתו.

   

  עוד סיפרו כי רק לפני כשבועיים חגג יחיא את יום הולדתו ה- 48 במקום העבודה שלו. אחיו, סמי חאג' יחיא, אמר ל-ynet: "אנחנו אנשים מכובדים, אין לנו אויבים, וכל הזמן מתעסקים בעבודה שלנו ובמשפחה. אח שלי הוא קורבן של תופעת האלימות שמתפשטת בכל המגזר הערבי בעיר. אני מקווה שהרצח הזה יהיה אחרון. על הרוצח להתחשבן עם עצמו, כי אנחנו לא חושבים לנקוט שום צעדים משפטיים ולא לנקום, אלא להשאיר את מה שקרה לאלוהים". אחיו של הנרצח הוסיף כי "אנחנו עדיין לא מאמינים שאיבדנו אח גדול. לפני שלושה חודשים הוא חגג בחתונה של הבן שלו ותכנן חתונה אחרת לבן השני שלו".

   

  עבד אל חכים חאג' יחיא, ראש עיריית טייבה לשעבר, אמר ל-ynet: "עדיין לא החלטנו איך להתמודד עם מה שקרה וצריך לחכות עד מועד ההלוויה כדי לבחור את הצעדים שאנחנו צריכים לנקוט כדי להגן על תושבי טייבה מאלימות". בכיר אחר בטייבה אמר ל-ynet: "אני לא חושב שאפשר להשבית את טייבה,

   או לארגן הפגנות בגלל הרצח כי זה מהווה סכנה לתושבים ומסבך את העניינים בין המשפחות. עדיף לשמור על השקט ולפתור את כל האלימות בצורה יותר מקצועית".

    

  בעיר שוללים אפשרות שהיה זה רצח על רקע מלחמה בין ארגוני הפשיעה עבד אל קאדר וחרירי, מלחמה שגבתה כבר עשרות קורבנות בנפש. גורמים בעיר אומרים כי האדם שחשדו שדקר קשור למשפחת עבד על קאדר, אך לרצח ולדקירות אין קשר לסכסוך בין ארגוני פשיעה.

    

  בעקבות הרצח הגיעה למקום המשטרה ופתחה בחקירה. הרצח היום הוא הראשון בשנת 2011 בתחום משטרת מרחב שרון. שנת 2010 היתה רעה מאוד למרחב הזה, ונגמרה ב-25 נרצחים, יותר מכל מחוז תל-אביב. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זירת רצח בטייבה. ארכיון
  צילום: חסן שעלאן
  מומלצים