שתף קטע נבחר

אבל בסופרמרקט השכונתי: "סוניה היתה מלאך"

מרינה מהמאפייה סיפרה על אשה שמסתכלת על אנשים בגובה העיניים, הרצל מהאיטליז נזכר בפסטרמה שרכשה בשבוע שעבר, והשומר בכניסה מירר בבכי: "היא קנתה לו בלונים ביום הולדת". החברים מהשכונה נפרדים מרעיית הנשיא

מחוץ לביתה של סוניה פרס הניחו כמה מבקרים אבלים נרות נשמה ואחרים הניחו זרי פרחים בכניסה לבניין ברחוב אופנהיימר 12 ברמת אביב. לא הרחק משם, בסופרמרקט השכונתי, הכירו כולם את רעיית נשיא המדינה, שהתרחקה ממצלמות הטלוויזיה והתקשורת, אבל דאגה תמיד להיות קרובה לעם. היא תובא למנוחת עולמים הבוקר (יום ו') ב-11:00 בבית העלמין בכפר הנוער בן שמן.

 

דליה, שנהגה להיפגש עם סוניה לעתים קרובות, סיפרה ל-ynet על הפעם האחרונה שראתה אותה. "לפני שבוע נפגשנו בסופר. דיברנו, הכל היה עשר, יש לי אפילו את הטלפון שלה. היא הייתה מלאך מהמלאכים, לא רצתה שום דבר בומבסטי, וכל פעם היתה באה למאבטח בסופר ואומרת 'מה שלומך חיימק'ה'. היא היתה חברותית כזאת".

 

המאבטח שעבד בכניסה לסופרמרקט בשעות הערב, סיפר על היחסים החמים שהיו בין חיים, השומר בבוקר, לסוניה. "כשבאתי להחליף את חיים, המאבטח השני, הוא אמר לי בבכי 'אל תשאל מה קרה, היא מתה', שאלתי אותו 'מי מתה?' הוא מירר בבכי 'סוניה'. היו להם יחסים מאוד קרובים. כשהיה לו יום הולדת היא קנתה לו בלונים".

 

מרינה מפינת האפייה סיפרה על אשה שמסתכלת על אנשים בגובה העיניים. "היא היתה ממש חמודה ובניגוד לאנשים אחרים שתמיד מסתכלים עלינו מלמעלה, היתה שואלת מה שלומך, לא היתה מפונקת, היתה עומדת כמו כולם בתור". הרצל מהאיטליז סיפר: "בשבוע שעבר היא היתה פה, קנתה פסטרמה. שאלתי אותה מה נשמע, היא ענתה 'ברוך השם'".

 

עודדה, אחת הקונות בסופר, נעצרה לכמה שניות כדי להסתכל על מודעת האבל שנתלתה בכניסה. "זה לא ייאמן, כשהיא הסתובבה ברחוב, לא ידעת בכלל מי זאת. כשהיו שלוליות היא הייתה דורכת בתוכן מבלי שהיה בכלל אכפת לה, צנועה שאין כמותה". גם מלי, שהכירה את סוניה 30 שנה, סיפרה: "היא היתה צנועה וענווה, היא נהגה לשחק עם הבת שלי בחנות".

 

שמואל, שכן קרוב של סוניה, נזכר בסיפור מהעבר שכל-כך מאפיין אותה.

"כשפרס התמודד מול ביבי בבחירות אז היו פה מלא ילדים מתחת לבית, עודדו אותו וצעקו. כשהילדים שמעו שהוא הפסיד, הם התחילו לבכות, אז סוניה כמו סוניה, פשוט ירדה אליהם, הרגיעה אותם ונתנה להם סוכריות".

 

תרצה, חברתה של סוניה, עברה בסביבה וסיפרה כי רק שלשום ראתה אותה מורידה את הזבל. "ראיתי את סוניה כשהיא ירדה עם הסל של העיתונים. שאלתי אותה 'בשביל זה את יורדת?', היא ענתה בצחוק 'אני עושה אזרחות טובה'. אין כמו סוניה. כל כך נחמדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוניה פרס ז"ל
צילום: סער יעקב לע"מ
שמעון וסוניה פרס ובתם צביה
באדיבות ארכיון פרס
דירתה של סוניה ברמת אביב
צילום: מתי אלמליח
מומלצים