שתף קטע נבחר

הרג הצעירה בפ"ת: "הנהג היה פצצה מתקתקת"

במשטרה אומרים כי עשו הכול כדי לא לאפשר לאופנוען אביחי וולט, שנהג בפסילה וצעירה שהרכיב נהרגה, לחזור לכביש. "הוא צפצף על החוק, שום עונש לא הרתיע אותו", הסבירו. "אולי אם היה נכלא לשנים רבות, הייתה נמנעת הטרגדיה"

האם ניתן היה לעצור את הצעיר הסורר שעל אופנועו נהרגה צעירה בפתח-תקווה? במשטרה אומרים כי רוכב האופנוע אביחי וולט, שהתנגש בשבוע שעבר במכונית וצעירה שהרכיב נהרגה, היה לא פחות מ"פצצה מתקתקת", אולם לא נרתע מהעונשים שהטיל עליו בית המשפט - ודבק בדרכו העבריינית. בדיעבד הם אומרים הערב (שבת) כי אולי מאסר של שנים ארוכות היה יכול להרתיע אותו.

 

וולט, בן 31 מכפר-סבא, נעצר שלשום בחשד שבעת שרכב על האופנוע ביום שני בערב בשבוע שעבר והתנגש במכונית פרטית, תאונה שבה נהרגה עליזה גולדברג בת ה-20 שישבה מאחוריו, היה רישיונו פסול. וולט טען בחקירתו כי הוא כלל אינו יודע לרכוב על אופנוע, אך בית המשפט האריך את מעצרו בשלושה ימים. במהלך הדיון לא הביע וולט חרטה, ורק ביקש לקבל טיפול רפואי בטענה שהוא עדיין סובל מכאבים.

 

"הוא היה פצצה מתקתקת, והפצצה הזו התפוצצה לנו בפנים", אמרו גורמים במשטרה בעקבות הארכת מעצרו. "את המחיר שילמה בחייה ילדה בת 20". וולט מעולם לא הוציא רישיון נהיגה, מה שלא הפריע לו במהלך השנים לנהוג על כלי רכב שונים, להיתפס, לעמוד לדין ולרצות עונשי מאסר בכלא. בכל פעם שרשיונו נפסל - הוא המשיך לנהוג ונתפס שוב.

 

בשנת 2002 הוא נתפס נוהג בפסילה בפעם החמישית. בית המשפט התחשב בו והטיל עליו "מבחן טהור" למשך שנה, שבמסגרתו התחייב שלא לבצע עבירה דומה, אך הוא לא עמד בדרישה - ונתפס שוב נוהג בפסילה. אז הטיל עליו בית המשפט מאסר בפועל ומאסר על-תנאי, ופסל את רישיונו.

 

גם בשנת 2009 הועמד וולט לדין לאחר שנתפס נוהג ללא רישיון, וכששוטר עצר אותו - הוא הציג בפניו פרטים כוזבים. כתב אישום נגדו הוגש על עבירות שביצע ארבע שנים קודם לכן, והוא נידון למאסר בפועל ושלילת רישיון. לפי אישום אחר, הוא נמלט משוטרים שניסו לעצור אותו לבדיקה בעודו נוהג בפסילה.

 

הפצצה הופעלה

במשטרה נדהמו מעזות המצח של וולט לאורך השנים. "הוא צפצף על החוק, שום דבר לא הרתיע אותו, והוא המשיך לנהוג ושוב נתפס", אמר גורם במשטרה. הוא הוסיף: "אדם כזה מוגדר אצלנו 'פצצה מתקתקת', והפצצה הזאת הופעלה השבוע והסתיימה בטרגדיה". לדבריו, הרשויות עשו הכול כדי למנוע מאירוע כזה להתרחש, אך דבר לא עזר. "שום דבר לא התריע אותו, גם המאסרים על-תנאי. אולי אחד כזה היה צריך להיכלא לשנים רבות, ואז אולי הוא לא היה חוזר לכביש והילדה הייתה נשארת בחיים".

 

התאונה שבגינה נעצר וולט אירעה ביום שני בערב בשבוע שעבר. וולט נהג על אופנוע של חברו, והרכיב עליו את גולדברג

בת ה-20 מרעננה. בסמוך לצומת סירקין בפתח-תקווה הוא התנגש במכונית פרטית והתהפך. גולדברג נפצעה באורח קשה והועברה לבית החולים, שם מתה מפצעיה כעבור יומיים. וולט עצמו נפצע באורח בינוני, אושפז בבית החולים, וביום חמישי בערב נעצר.

 

לפי המשטרה וולט חשוד בהריגה, נהיגה בזמן פסילה, שיבוש הליכי חקירה, אי-שמירת מרחק וגרימת תאונה. בחקירתו טען וולט בין היתר כי כלל אינו יודע לנהוג באופנוע, וטענתו נבדקת. אתמול הוארך מעצרו בשלושה ימים. שופטת בית משפט השלום בפתח-תקווה, עדנה יוסף אוזין, הורתה לאפשר לוולט להיבדק על-ידי רופא של שירותי בתי הסוהר, וזה יחליט אם יש צורך לאשפזו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת תאונה. ארכיון
צילום: חגי אהרון
מומלצים