שתף קטע נבחר

מקורבים: ג'ק טייטל נפצע "בקרב עם שדים"

מקורביו של "המחבל היהודי" טוענים כי שב"ס מנסה להסתיר הידרדרות חמורה במצבו של ג'ק טייטל, הנמצא בכלא איילון. לדבריהם, הוא איבד את שפיותו מזמן. הטענות נשמעות דווקא בחודש בו ייערך דיון בבית המשפט בשאלת כשירותו לעמוד לדין

"המחבל היהודי" - יעקב (ג'ק) טייטל - המואשם בשורה של עבירות חמורות, בהן רצח של שני פלסטינים, נפצע קלות בידיו לפני כמה ימים בכלא איילון בו הוא כלוא, לאחר שדמיין כי ניהל קרב עם שדים, והשליך סיר על מראה בחדרו. כך נודע הלילה (יום א') ל-ynet.

 

 

מקורביו של טייטל מאשימים את שירות בתי הסוהר בניסיון להסתיר את הידרדרותו הנפשית,

 ובמניעת טיפול נפשי הולם. לטענתם, טייטל איבד את שפיותו לפני זמן רב, ואף הוגדר על ידי פסיכיאטרים כלא כשיר לעמוד לדין, משום שתפישת המציאות שלו מוטלת בספק.

 

בעקבות מחלוקת בנושא בין אנשי המקצוע צפוי להתקיים דיון בבית משפט המחוזי החודש בשאלת כשירותו לעמוד לדין. אותם מקורבים סיפרו כי אסירים בכלא איילון השוהים עם טייטל בחדר באגף התורני של בית הסוהר טוענים כי זה כמה שבועות חלה הידרדרות במצבו הנפשי. לדבריהם, בזמן זה הוא "נאבק בשדים" שתוקפים אותו, בועט באוויר, מכה באגרופיו, קופץ ומתחבא בחדרו. באחד המקרים אף "נלחם בשד" שלטענתו הסתתר בתוך מראה, ולכן זרק על המראה סיר שגרם לפציעה קלה בידו. לאחר מקרה זה טייטל הורחק מן האגף, והוחזר אליו כמה שעות לאחר מכן עם תחבושת על ידו. במקרה אחר לדבריהם, נתפס טייטל פורם פרוכת בבית הכנסת של בית הסוהר, בטענה ששדים הסתובבו סביבה ובתוכה.


שדים בפרוכת, שדים בראש, או שדים משפטיים? טייטל (צילום: גיל יוחנן)

 

"אשפוז - הודאת המדינה בטעותה"

"בכל מקרה אחר הוא כבר היה מאושפז בבית חולים לחולי נפש", מוסרים מקורביו, "אך שירות הביטחון הכללי מונע זאת, משום שבעוד חודש יש דיון במצבו הנפשי והפרקליטות טוענת שהוא כשיר לעמוד לדין. אם יאשפזו אותו, זו הודאה של המדינה בטעותה, ועל כן הוא סובל וגורם בהתנהגותו גם לסבל של אסירים אחרים". המקורבים טוענים עוד כי המקרה האחרון מעיד יותר מכל על ניסיונותיו של שירות בתי הסוהר להסתיר מהציבור מידע על מצבו הנפשי של טייטל, ההולך ומידרדר.

 

בנובמבר 2009 הוגש כתב אישום חמור נגד טייטל, שכלל שורה של עבירות שביצע לכאורה במשך יותר מעשור, בהן רצח של שני פלסטינים, הנחת מטען חבלה בביתו של פרופסור זאב שטרנהל והנחת מטען חבלה בבית משפחה של יהודים משיחיים באריאל. מאז עצור טייטל, שכונה "המחבל היהודי", עד תום ההליכים.

 

שב"ס: טייטל מטופל על ידי פסיכיאטר

עורך הדין אבי קידר מעמותת "חוננו", המייצג את טייטל מסר בעקבות הדיווחים כי "שירות בתי הסוהר עושה כל שביכולתו למנוע מטייטל טיפול פסיכיאטרי הולם. לאחרונה הידרדר מצבו, ובמקום לשלוח אותו לאבחון בבית חולים פסיכיאטרי - החזירו אותו לאגף הרגיל. ישנה תחושה ששירות בתי הסוהר

 מנסה להסתיר את העבודה שמצבו של האסיר מידרדר ושהוא גם לא מקבל טיפול ראוי. אם לא היה מדובר בטייטל, ובעובדה שבית המשפט המחוזי אמור לדון בכשירותו לעמוד לדין, האסיר היה מזמן מאושפז בבית חולים לחולי נפש".

 

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "העצור מפוקח ומטופל על ידי פסיכיאטר השייך למשרד הבריאות, כל התנהגות, בין אם פרובוקטיבית ובין אם אמיתית, נבחנת ומטופלת באופן הראוי ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נלחם בשדים, או בהרשעה אפשרית? טייטל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים