שתף קטע נבחר

תכננו לפגוע באבוטבול? שירזי ודומרני נעצרו

במבצע מיוחד נעצרו ראשי ארגוני הפשיעה הבולטים, בהם עיזאת חאמד מיפו. נמצא גם אקדח. במשטרה ערכו מעקב ממושך ובטוחים שסיכלו רצח - ככל הנראה של פרנסואה אבוטבול. עורך דינו של דומרני: שוב יתברר שאין להם כלום

טלטלה בעולם הפשע: המשטרה עצרה הבוקר (יום א') ראשי ארגוני פשיעה בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע - ככל הנראה תכנון התנקשות בבכיר אחר בעולם התחתון, לפי ההערכות מדובר בפרנסואה אבוטבול. בין העצורים: שלום דומרני וריקו שירזי. במסגרת החקירה נמצא אקדח.

 

 

עוד אחד מהעצורים - שנמצאים בחקירה במשרדי היחידה הארצית לפשיעה חמורה ובינלאומית בלוד - הוא עיזאת חאמד, אחד מבכירי הארגונים ביפו. בנוסף, מספר עצורים נוספים נחקרים. החשדות המלאים טרם נחשפו. 

 

בתקופה האחרונה עקבו ביאחב"ל במסגרת מאבקם בפשיעה המאורגנת אחר עבריינים באזור השרון. אחרי שהצליחו לאסוף ראיות מחשידות, החליטו הבוקר על מבצע המעצרים הגדול. על פי המידע המודיעיני, דומרני, שמוגדר "יעד" של היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית, חאמד, שנמצא על הכוונת של היחידה המרכזית בתל-אביב, ושירזי, שהמעקב אחריו מתנהל ביאחב"ל, תכננו ביחד לפגוע בפרנסואה אבוטבול.

 

לטענת חוקרי היאחב"ל, אבוטבול קיבל איומים לאחר שהשתחרר מהכלא - כיוון שרצה לחזור להפעיל את עסקיו בעיר. על-פי מידע שהתקבל, נאמר לאבוטבול: "כף הרגל שלך לא תדרוך בנתניה". גורמים המעורבים בחקירה אמרו: "המעצר הזה בא בין היתר להרתיע את אותם גורמים עבריינים. כשיש לנו מידע כזה, אנחנו חייבים לפעול. לא בטוח שיהיה כתב אישום בסיפור הזה, אבל זה רק מראה לאותם ארגונים כשאנחנו יודעים בדיוק על הכוונות שלהם".

 

החל מאתמול בלילה נערכו כוחות גדולים של היאחב"ל בפיקודו של תת-ניצב חיים איפרגן למבצע. היחידה המרכזית בתל אביב סייעה להם לצורך מעצרו של חאמד.

 

בא כוחו של שלום דומרני, עו"ד משה שרמן, מסר בתגובה: "אני בטוח ששוב המידע המודיעיני של המשטרה יתברר כלא נכון. זו לא הפעם הראשונה שהמשטרה עוצרת אותו בחשד למשהו, ואז מתברר כי אין להם כלום. אני מאמין שכך יהיה גם הפעם".

 

מצולם מהאוויר כל הזמן

שלום דומרני נחשב ליעד מספר 1 של משטרת המחוז הדרומי, ולאיש החזק ביותר בעולם התחתון בדרום. בעבר הציבה המשטרה בלון ועליו ציוד צילום, המכוון כל העת לביתו שבמושב עוצם.

 

דומרני היה בין השאר היעד לחיסול לפני שבע שנים, שבמהלכו נרצחה הנערה שקד שלחוב. בחודש שעבר הפך בית המשפט העליון את החלטת בית המשפט המחוזי, והרשיע את מאיר ז'אנו וישראל גנון. השופטים קבעו בין היתר כי ז'אנו וגנון היו יחד והיה להם מניע לפגוע בדומרני.

 

ריקו שירזי נחשב זה שנים בעיני המשטרה כראש ארגון פשע.

 את מעמדו תפס לאחר מעורבותו ברצח משה דוד (דמארי), שנחשב לאחד העבריינים הבכירים באזור נתניה. בעיסקת טיעון נגזרו על שירזי שבע שנות מאסר, והוא השתחרר לאחר ריצוי של כחמש וחצי מתוכן. 

 

בשבוע שעבר נעצרו האחים יגאל ועודד פריניאן, בחשד להחזקת אמצעי הלחימה בביתם שבמושב הודיה שליד אשקלון. אחיהם של שני העבריינים הבכירים, שרון, שנעצר אתמול גם הוא, שוחרר ולא הובא בפני שופט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום דומרני. שוב במעצר
צילום: ירון ברנר
ריקו שירזי. קשירת קשר חוצת ארגונים?
צילום: עופר עמרם
תת-ניצב חיים איפרגן
מומלצים