שתף קטע נבחר

אושרה רכישת השליטה של פרטנר ב-012 סמייל

רשות ההגבלים העסקיים אישרה לפרטנר לרכוש את השליטה בספקית התקשורת מידי חברת אמפל תמורת 1.5 מיליארד שקל. העסקה ממתינה לאישורו הסופי של שר התקשורת. האישור עשוי לקדם גם את מיזוג סלקום ונטויז'ן

הרשות להגבלים עסקיים אישרה את רכישת השליטה בספקית התקשורת 012 סמייל בידי חברת פרטנר, מידי חברת אמפל המחזיקה בה כיום. העסקה אושרה ללא תנאים, וכעת היא ממתינה לאישורו של שר התקשורת, משה כחלון, אך ככל הנראה היא תאושר גם על ידו.

 

פרטנר הכריזה לפני מספר חודשים על הסכם לרכישת כל מניות סמייל תמורת 1.5 מילארד שקל במזומן ובנטילת התחייבויות של סמייל מידי חברת אמפל, אשר רכשה אותה לפני כשנה מיורוקום של שאול אלוביץ' תמורת 1.2 מיליארד שקלים.

 

על פי הצהרותיה של פרטנר, פעילות סמייל לא תמוזג לתוכה ותמשיך להתנהל כפעילות נפרדת, בבעלות פרטנר. סמייל מחזיקה בכשליש משוק האינטרנט והשיחות הבינלאומיות, ויותר מ-200 אלף לקוחות עושים שימוש בשירותי הטלפוניה שלה.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", ההסכם בין אמפל לפרטנר הורה על השלמת העסקה לכל המאוחר עד אמצע חודש פברואר, ובמידה והעסקה לא היתה מגיעה לכדי השלמה היתה פרטנר נדרשת לוותר על 30 מיליון שקלים שהפקידה בידי אמפל בעת חתימת ההסכם.

 

אישור העסקה צפוי להביא לשינויים מהותיים בשוק התקשורת, כיוון שעד כה נאסר על חברת סלולר להחזיק בחברה המספקת שיחות בינלאומיות, עובדה שמנעה גם את מיזוגן של סלקום ונטויז'ן. כעת, לאחר שנראה כי מגבלה זו מוסרת מעל השולחן, החברות עשויות להתניע מחדש את השיחות למיזוג, ופעולה זו אף עשויה לתמוך במצדדים בביטול ההפרדה המבנית של בזק, הצפוי להיבחן בקרוב בידי ועדת חייק.

 

גם עסקת מירס אושרה

בשבוע שעבר העניק שר התקשורת, משה כחלון, את אישורו לעסקה במסגרתה רכשו אמנון דיק וירון גזית כ-5% ממניות חברת מירס מידי פטריק דרהי. כעת השלימו הצדדים את העסקה. בעקבות השלמת העסקה כבר החל דיק לשמש כחבר דירקטוריון במירס.

 

דיק , מנכ"ל בזק לשעבר, וגזית, מנכ"ל חברת גלוברנדס, רכשו את המניות במחיר המוערך ב-10-15 מיליון דולר, לאחר ששווין בעת שרכש דרהי את הבעלות על מירס מידי מוטורולה עמד על כ-8.5 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילן בן דב, בעל השליטה בפרטנר
צילום: שחר אהרוני
מומלצים