שתף קטע נבחר

החשד: סגן ראש העיר אנס וכלא נשים

במהלך הדיון בהארכת מעצרו של סגן ראש עיריית חדרה לשעבר מטעם ש"ס, סמי לוי, התבררה התמונה החמורה. האיש חשוד שאנס נשים, שנזקקו לעזרתו, ביצע מעשים מגונים וכלא לפחות אחת מהן. הוא גם חשוד בשוחד, כאשר קידם תוכנית בנייה שהיה שותף עסקי בה

שימו לב לחשדות הבאים: אונס, מעשים מגונים, בעילה אסורה בהסכמה, כליאת שווא וגם שוחד והפרת אמונים. את כל אלה מייחסת המשטרה לסמי לוי, שכיהן כממלא מקום וסגן ראש העיר חדרה מטעם ש"ס. מעצרו הוארך היום (ה') בשמונה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

במשטרה חושדים כי סמי לוי תקף מספר נשים. עד כה הגיעו החוקרים ל-5 מקרים, לא כל הנשים התלוננו, ובמשטרה קוראים להן להגיע ולהתלונן.


במעצר עד יום חמישי הבא (צילום: דודו אזולאי)

 

היחידה הכלכלית, בראשותו של ראש צוות החקירה אלון גרוסמן, עצרה אמש את לוי, בעקבות חקירה סמויה שנמשכה חודשים. החקירה נסובה תחילה סביב פרויקט הבנייה "שערי חדרה", שבו היה שותף עסקי, ובה בעת - ניצל את מעמדו בעירייה והגדיל את אחוזי הבנייה. במהלך החקירה הצליחה המשטרה לעלות על כך שלוי ביצע על-פי החשד עבירות מין חמורות במספר נשים.

 

מתוקף תפקידו היה אחראי לוי על מספר אגפים בעירייה, וטיפל בין היתר במקרים הקשורים לאותן נשים, שנזקקו לעזרתו. על-פי החשד, הוא ניצל את העובדה הזו וביצע בהן עבירות מין, שהחמורה בהן היא אונס. לפחות אחת הנשים נכלאה, על-פי החשד, בחדר עמו.

 

במהלך הדיון בבית המשפט השלום בראשון לציון, הגיש חוקר המשטרה, מפקח אלי אהרוני, דו"חות סודיים, שכללו בין היתר תלונות ועדויות על חשד לביצוע עבירות מין קשות.

 

השופטת: לא מדובר בשמועות 

אמש פונה לוי לבית חולים, לאחר שלא חש בטוב בחקירה. היום ניסה סניגורו, עו"ד יאיר נדשי, להבין באלו חשדות מדובר, ואולם במשטרה סירבו לפרט ורק במהלך הדיון התבררה התמונה הקשה, ממנה עולה חשד ל-5 מקרים שונים של תקיפה מינית.

 

השופטת הלית סילש נעתרה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו: "נחה דעתי כי קיים חשד סביר לביצוע כל העבירות המיוחסות לחשוד שבפני". באשר לחקירת עבירת המין, קבעה השופטת כי "מדובר בחקירה רגישה, סבוכה עם מספר קורבנות. בכל הנוגע לחקירה זו נדרשות פעולות חקירה נוספות וקיים חשש ממשי לשיבוש הליכי חקירה. לא מדובר כאן בחקירה שמתנהלת אך בשל עדות שבשמועה".

 

עוד קבעה: "הגם שמדובר בבקשה אחת למעצרו של החשוד, הרי שמתוכן המסמכים שהוצגו בפני, מדובר בשתי פרשיות שונות ונפרדות". בתום הדיון הכחיש לוי את החשדות: "הכל עלילה של ראש העיר, חיים אביטן. הוא וחבריו מנסים לפגוע בהצלחה הפוליטית שלי. אני מרגיש בסדר גמור ובטוח שאצא מהסיפור הזה. אני לא מכיר מתלוננות ובטוח בצדקתי. הכל עלילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשדות חמורים. סמי לוי בבית המשפט
צילום: דודו אזולאי
מומלצים