שתף קטע נבחר

צילום: AP

תיירים שהגיעו מקהיר: "תחושה של פחד ברחובות"

במעבר הגבול שבין מצרים לישראל מדווחים על עסקים כרגיל, אבל תיירים מארגנטינה שהגיעו מקהיר לארץ, ראו תמונה מעט שונה: "ראינו טנקים ברחובות, מכוניות שעלו באש ואנשים שרצים ברחובות עם מקלות"

המתיחות במצרים לא מגיעה אל הגבול הישראלי. תכונה ערה של ניגרים וצליינים נרשמה היום (שבת) במעבר הגבול שבין מצרים לישראל, בטאבה. על פי נתונים שנמסרו מרשות שדות התעופה, מדובר בכ-4,000 איש בסך הכל שחצו היום את הגבול לשני כיווניו, נתון רגיל לעונה שאין בו כדי ללמוד על הנעשה בצד המצרי. עם זאת, אחר הצהריים נדמה כי איש לא נכנס לסיני.

 

מצרים על סף הפיכה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

בין המגיעים לארץ, התיירים פרננדו ואנדריאה מארגנטינה, שעברו את הגבול והגיעו להתארח אצל חבריהם בקיבוץ יטבתה. השניים הגיעו מקהיר, שם שהו בבית מלון סמוך למוקד המהומות. "נאלצנו להסתגר במלון. הכל היה סגור סביבנו. גם המוזיאונים והחנויות. היתה תחושה של פחד ברחובות, הרגשה מאוד לא נעימה", הם אמרו.


מעבר הגבול בטאבה. תנועה רגילה (צילום: שיה אגוזי)

 

חבריהם הישראלים של הזוג הארגנטיני סיפרו שהם ניסו להשיג אותם משעות הבוקר, אך לא הצליחו, שכן קווי הטלפון קרסו. לבסוף, לאחר קשיים רבים, הצליחו ליצור איתם קשר.

 

פרננדו ואנדריאה סיפרו ל-ynet על המראות בקהיר: "המלון שלנו היה קרוב לכיכר המרכזית, בה התקיימו המהומות. אתמול ראינו אנשים רצים ברחובות עם שלטים, היה רעש אדיר, צעקות ואנשים עם מקלות.

 

"הבוקר הגענו באוטובוס לישראל, ובדרכנו ראינו שריפות בבניין ממשלתי, מכוניות שעלו באש ומספר גדול של טנקים ברחובות. זה הזכיר לנו קצת את המהומות בארגנטינה בשנות ה-70, הרגשנו מאוד רע". בשעות הצהריים השניים חצו את הגבול ולאחר מפגש עם החברים בישראל, המשיכו את חופשתם באילת.

 

הישראלים בטאבה: לא חששו, אבל חזרו

בין הישראלים ששבו לארץ, מצאנו את משפחת רון ששהתה עד היום בטאבה. דנה בת ה-14 סיפרה ל-ynet:

"ראינו בטלוויזיה את ההתרחשויות וההפגנות, אבל חוץ מזה שהמשפחה והחברים התקשרו להורים וביקשו שנחזור, לא ממש הרגשנו את זה". אמה של דנה, טובה, סיפרה כי פגשה בטאבה ישראלים שקיצרו את שהותם במקום ושבו לישראל. אך בכל זאת בני משפחתה החליטו לחזור במועד המתוכנן. "ידענו שיש מהומות אבל בגלל הקרבה לגבול לא חששנו", היא אומרת.

 

עודד ואריאלה יצקן תכננו לנסוע לסוף שבוע במקום , אך בהעדר די שלג באתר הצפוני, בחרו

 בסיני. "הפחד לא קיים כי המרחק גדול", סיפר יצקן. "זה כמו שיהיו מהומות באילת ולהגיד לא לנסוע לחרמון". גם ערן כליף ממודיעין, ששב לישראל אחרי יום אחד בלבד בסיני, אומר שלא חשש שהמהומות יגיעו לגבול. "כולם התנהגו כרגיל, אין פחד, לא חוששים שזה יגיע לאזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
מעבר הגבול בטאבה. "פחד ברחובות"
צילום: ג'ו קוט
מומלצים