שתף קטע נבחר

לפני ההכרעה: האלוף גלנט ייפגש עם וינשטיין

ל-ynet נודע כי כמה שעות לפני הישיבה המכרעת בעניינו של האלוף גלנט, הוא ייפגש עם היועץ המשפטי לממשלה - לבקשתו. לאחר חוות הדעת החמורה של המבקר, צפוי הרמטכ"ל המיועד לשטוח את טענותיו בפרשת הקרקעות במושב עמיקם

האם הרמטכ"ל המיועד יצליח לשכנע את היועץ המשפטי לממשלה להגן עליו בכל זאת בעתירה נגדו בבג"ץ - כמה שעות לפני הדיון המכריע בעניינו ? בצעד חריג ונדיר ביקש האלוף יואב גלנט להיפגש עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על מנת לשטוח בפניו את הסבריו לחוות הדעת של מבקר המדינה. כך נודע הבוקר (יום א') ל-ynet.

 

 

הלילה נענה היועץ המשפטי לממשלה בחיוב לבקשתו של גלנט והפגישה צפויה להקיים היום בצהריים. הרמטכ"ל המיועד, שהמבקר קבע כי לא אמר אמת בתצהירים, יגיע למשרד המשפטים על מנת להציג את גרסתו לפרשת הקרקעות במושב עמיקם. 

 

לאחר שגלנט יסיים להציג את טענותיו, תתקיים הישיבה המיוחדת אותה כינס היועץ המשפטי לממשלה בהשתתפות פרקליט המדינה, משה לדור, ובכירי הפרקליטות, מחלקת הבג"צים ויתר הגורמים המעורבים. בישיבה זו ייתכן שוינשטיין יציג את הסבריו של גלנט, כפי שזה יציג לו אותם.

 

עוד לפני שנקבעה הפגישה בין וינשטיין לגלנט, אמרו גורמים משפטיים בכירים ל-ynet כי האפשרות הסבירה היא שהיועץ יודיע לממשלה כי הוא אינו מסוגל להגן על המינוי, ויחזיר את הטיפול בעניין לוועדת טירקל למינוי בכירים, עם כל החומר החדש שהצטבר - כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ביום חמישי.

 

אפשרות נוספת העומדת בפני וינשטיין היא להודיע כי בכל מקרה לא יגן על המינוי, בלי קשר להכרעת ועדת טירקל. האפשרות

 השלישית, בה וינשטיין יחליט להגן להמשיך על המינוי חרף הממצאים החמורים של המבקר - נראית כרגע קלושה ביותר.

 

במהלך הישיבה יצטרכו היועץ והגורמים השונים לדון בתשובתם לבג"ץ, ששופטיו ביקשו מוינשטיין הרחבה בשני נושאים: הנסיבות שהביאו את מנהל מקרקעי ישראל להקצות שטח של 35 דונם לגלנט, וכן מסירת המידע המוטעה על-ידי הפרקליטות בעתירה הקודמת לבג"ץ, בה טענה שאחרים זכו להטבות דומות. במהלך הדיון שנערך לפני כשלושה שבועות, הודיעה הפרקליטות כי נמסר מידע מוטעה בעניין, ולא רק שאחרים לא קיבלו - אלא ביקשו וסורבו.

 

במקביל, נחשף היום ב"ידיעות אחרונות" כי בקשתו של גלנט לטעת זיתים בחלקה שהוחכרה לו נדחה על-ידי מינהל מקרקעי ישראל, אלא שבמקום לפעול בדרכים מקובלות - גלנט, שבאותה תקופה שימש כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה אריאל שרון, בחר בקיצור דרך.

 

הוא פנה לדרור קרישפין, יועץ בכיר למינהל מקרקעי ישראל ומי שהיה בעבר סמנכ"ל ומנהל האגף החקלאי במינהל וביקש לפגוע אותו. הפגישה נערכה בלשכתו של גלנט במשרד ראש הממשלה. מיד לאחריה פעל היועץ לטובת גלנט. קרישפין מסר בתגובה: "נפגשתי איתו כמו שאני נפגש עם כל אזרח אחר. הפגישה בלשכת ראש הממשלה נעשתה ביוזמתי, מאחר שבאותו יום הייתי במקרה בפגישה בירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלנט. נסיון אחרון
צילום: עידו ארז
הבית של גלנט במושב עמיקם
צילום: שאול גולן
וינשטיין. פגישה לפני ההכרעה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים