שתף קטע נבחר

ישראל תשתף פעולה עם סוכנות החלל האירופית

צעד נוסף לחקר החלל הישראלי: הסכם מיוחד נחתם הבוקר עם סוכנות החלל האירופית, במסגרתו יתקיים שיתוף פעולה הדדי

הסכם ראשון מסוגו לשיתוף פעולה בתחום החלל נחתם היום בין ממשלת ישראל לסוכנות החלל האירופית (ESA) במסגרת כנס החלל הבינלאומי ה-6 ע"ש האסטרונאוט אילן רמון ז"ל.

 

סוכנות החלל האירופית מאגדת בתוכה כ-18 מדינות באירופה המפעילות תוכניות מחקר ופיתוח של מדעי החלל, בתקציב שנתי של כ-4 מיליארד אירו. במסגרת ההסכם ניתן יהיה לקדם פרויקטים בתחום חקר וניצול החלל החיצון למטרות שלום, וכן חילופי מדענים, מהנדסים ומידע.

 

כך למשל, ישראל תשתף פעולה בתחומי טכנולוגיות חלל מתקדמות כמו מערכות ניווט לווייניות ויישומי תצפיות אל כדור הארץ, וכן במחקר שימושי בתנאים של חוסר כבידה בתחומים כמו הנדסת חומרים, ביולוגיה ורפואה.

 

מטעם הממשלה חתם על ההסכם ד"ר צבי קפלן, מנהל סוכנות החלל הישראלית ומטעם סוכנות החלל האירופית חתם המנכ"ל ז'אן ז'אק דורדיין שהגיע במשלחת מיוחדת ארצה. החתימה התקיימה בנוכחות שר המדע והטכנולוגיה פרופ' דניאל הרשקוביץ שאמר כי "ההסכם מהווה הכרה בינלאומית במעמדה של ישראל כמעצמת חלל".

 

ד"ר צבי קפלן הוסיף כי "זהו נדבך נוסף ביחסי המחקר והפיתוח בכלל, והחלל בפרט, ההולכים ומתהדקים עם מדינות אירופה. הוא יאפשר את הרחבת שיתוף הפעולה המדעי והכלכלי עם מדינות יבשת חשובה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' הרשקוביץ, ד"ר קפלן ודורדיין חותמים על ההסכם
צילום: אייל פישר
מומלצים