שתף קטע נבחר

צה"ל ערוך למסתננים? "לא התחלנו לטפל בזה"

גורם בצה"ל התייחס לדאגה מעלייה בכמות המסתננים שיגיעו לישראל בעקבות המהומות במצרים

ככל שהולכת ומסלימה האנרכיה במצרים, כך גובר גם החשש מעלייה במספר הפליטים שינסו להסתנן לישראל. אולם, בינתיים נראה כי צה"ל לא ערוך לטפל בבעיה. במסגרת תדרוך שעברו היום (א') חברי ועדת הפנים של הכנסת עוצבת אדום המקיפה את שטח אילת, נשאל גורם בצה"ל אם הצבא מוכן למקרה שאכן כמות המסתננים דרך הגבול המערבי תגדל. "עוד לא התחלנו לטפל בזה", השיב הקצין.

 

מצרים על סף הפיכה - כל הדיווחים והתמונות - בעמוד מיוחד

 

קצין צה"ל ציין כי גדר הפרדה לאורך הגבול עשויה להוות מחסום לפחות עבור מהגרי העבודה והיא תקטין באופן משמעותי את כמות המסתננים לשטחה של ישראל.

 

צילום: AFP

 

בתגובה לכך אמרה ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) כי "אנחנו נתלים בתקווה האם גדר הפרדה אכן תעצור את בעיית המסתננים אם בעוד חצי שנה תהיה גדר, ועדיין יהיו מסתננים, את מי נאשים אז ומה נעשה?".

 

במהלך הביקור במרחב אילת הצטרפו חברי הוועדה לנציגי הצבא לסיור בגדר על מנת לראות במו עיניהם את הקלות, בה חוצים המסתננים את הגבול. "אם חשבנו שנשכיל אנחנו יוצאים מכאן מודאגים יותר", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס) בסיום התדרוך.

 

מוקדם יותר הביע ח"כ אזולאי חשש שהפגנות המחאה נגד חוסני מובארק, שערערו את היציבות אצל השכנה מדרום, יביאו לנהירה המונית של מסתננים משטחה לעבר ישראל.

 

הוא ביקש מהממשלה להורות לצבא לפעול לאורך כל הגבול עם מצרים. במסגרת דיון שנערך מסרו הגורמים השונים נתונים מדאיגים על העלייה במספר המסתננים לישראל, והעלו את הצורך להקים יחידת מג"ב שתטפל בנושא הגבולות הפרוצים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
ח"כ אזולאי. "אנחנו מודאגים"
צילום: זום 77
גבול מצרים-ישראל. האם הגדר תעצור את בעיית המסתננים?"
צילום: AP
מומלצים