שתף קטע נבחר

הפצ"ר: לבחון חקירה פלילית נגד "מודעת גלנט"

מודעת התמיכה בגלנט, בה נכתב כי "הפוטש בקריה הצליח", עשויה להגיע לבית המשפט. הפרקליט הצבאי הראשי פנה למשנה לפרקליט המדינה, בבקשה כי יבחן האם יש מקום לפתיחת חקירה פלילית. גלנט מתנער מהמודעה ומגנה אותה

"הפוטש בקריה הצליח (כנראה). חבורת גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו הדמוקרטית של גלנט לרמטכ"ל". כך נפתחה המודעה שפורסמה הבוקר (יום א') בעיתונים היומיים. והפרקליט הצבאי הראשי לא יכול היה להתעלם ממנה - והורה לבחון פתיחת חקירה פלילית בעניין. הרמטכ"ל המיועד, יואב גלנט, מתנער מהמודעה ומגנה את הכתוב בה. בסביבתו אמרו כי הוא אינו קשור לה, ואינו יודע מי עומד מאחוריה. 

 

הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף אביחי מנדלבליט, פנה אל המשנה לפרקליט המדינה, עורך-דין שי ניצן, בבקשה כי יבחן האם יש בנסיבות העניין מקום לפתיחת חקירה פלילית לבירור זהותם של הגורמים העומדים מאחורי הפרסום. הפצ"ר הבהיר כי המודעה האנונימית, עליה חתומים "אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית ומודאגים מהפוטש בקריה", כוללת אמירות לא ראויות ביחס למספר נושאי תפקידים בכירים במטה הכללי של צה"ל.


המודעה שהובילה לחקירה

 

לדבריו, המודעה מייחסת לרמטכ"ל אשכנזי ולדובר צה"ל בניהו עבירה של קשירת קשר בניסיון להביא לסיכולן של החלטות הדרג המדיני, שמהווה לכאורה הוצאת לשון הרע. כמו-כן, דברים אלו מהווים עבירה של העלבת עובד ציבור. בהודעת דובר צה"ל נכתב גם כי הפצ"ר הדגיש שתא"ל בניהו לא היה מעורב בפרשת המסמך ולא ידע כלל על קיומו.

 

המודעה לא הפנתה את האש רק לעבר אשכנזי ובניהו, אלא גם לעבר מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס. "המבקר תאב הפרסום האישי דחק עצמו לעסוק בנושא, לאחר שהתחייב לא לעשות כן וניפח טעות מנהלית ב-2003 לשקר גדול", נכתב שם. בהמשך נכתב כי "שונאי אהוד ברק פגעו בגלנט במקום בשר הביטחון", וכי אסור "לחסל לוחם שנתן 30 שנה מחייו למעננו".

 

גלנט נועד היום עם היועץ המשפטי, יהודה וינשטיין, ואמר כי התנפלו עליו בפרשת הקרקעות בגלל טעות. במקביל, נדחתה הפרידה של ועדת החוץ והביטחון מהרמטכ"ל הנוכחי אשכנזי. גורמים בכירים מעריכים כי אשכנזי יסכים להאריך את כהונתו, למרות שיש לו כרטיס טיסה לחופשה בקריביים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי. העלבת עובד ציבור?
צילום: AP
גלנט, היום בפגישתו עם וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים