שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זהירות: נהיגת מחשב אינה חיובית על הכביש

  חשבתם שמירוצי מכוניות במחשב יכינו אתכם טוב יותר לעולם האמיתי? תחשבו שוב, שכן סקר שנערך בבריטניה קובע דווקא את ההיפך. גיימרים אמנם עוברים טסט מוקדם יותר, אבל לוקחים יותר סיכונים

  משחקי נהיגה בעולם הווירטואלי, אינם מסייעים בעולם האמיתי. אם אתם משוכנעים כי מירוצי מכוניות במחשב מסייעים בהתמודדות עם משימת הנהיגה בעולם האמיתי, אתם טועים בגדול. סקר שערכה יצרנית הצמיגים קונטיננטל העלה כי גיימרים מסתכנים יותר על הכביש, נוהגים שלא בחוכמה ונתפסים בביצוע עבירות על-ידי המשטרה לעיתים קרובות יותר מעמיתיהם שלא משחקים במחשב. הסקר נערך בקרב 2,000 בריטים בגילאים 17 עד 39, מחציתם גיימרים מוצהרים.

   

  מהסקר עולה כי קרוב לשליש (31%) מהגיימרים דיווחו כי עברו בשנה האחרונה באור אדום לפחות פעם אחת, לעומת 14% בלבד בקרב הלא-שחקנים. כמעט מחצית הגיימרים (45%) דיווחו כי הם חשים זעם-כביש (Road rage) במהלך הנסיעה, בהשוואה לכחמישית (22%) מעמיתיהם שלא משחקים במחשב. כיצד מתבטא הזעם? דיווח לא ראוי על תאונות קלות, הפחדת נהגים אחרים ונהיגה מהירה בהרבה מהתנועה סביב.

   

  בניגוד למה שניתן להניח מתוצאות הסקר, אלף הגיימרים בין 2,000 משתתפי המחקר, מעורבים בתאונת פח אחת בממוצע בשנה, בעוד ה-1,000 האחרים מעורבים בכפליים. בנוסף, גיימרים עוברים את מבחן הנהיגה המעשי (טסט) תוך שני ניסיונות בממוצע, בעוד עמיתיהם עושים זאת בשלושה.

   

  בחברת קונטיננטל מסבירים את תוצאות הסקר בכך שגיימרים מפתחים יכולת תפעול גבוהה יותר וביטחון עודף. כדאי להזכיר כי ללא קשר למשחקי נהיגה במחשב, סימולציית מירוצים נחשבת היום, בעיקר לאחר שינוי התקנון המגביל את כמות ניסויי האמת על מסלול, לחשובה מאין כמותה בדרך לתוצאות טובות במירוצים. בעולם הפורמולה 1 מתחרות ביניהן הקבוצות על בניית הסימולטור המורכב והריאליסטי ביותר שניתן, בהשקעה של מאות מיליוני דולרים. אך גם בסדרות פחות יוקרתיות משתמשים במחשבים כדי לדמות ולהכין - בעיקר את הנהג - לקראת תחרויות על המסלול.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גיימרים, היזהרו על הכביש!
  צילום: יהונתן צור
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים