שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  צילום: AFP

  שליח חדשות 10 למצרים נעצר - וחזר לישראל

  הכתב מואב ורדי, שנשלח לסקר את המהומות בקהיר, נתפס על ידי אנשי המודיעין המצרי, נחקר במשטרה המקומית ונשלח בחזרה לארץ. צ'יקו מנשה ימלא את מקומו. ורדי: "זו היתה חוויה עיתונאית מרתקת"

  כתב חדשות 10, מואב ורדי, שנשלח לסקר את האירועים במצרים, נעצר שלשום (ב') על ידי משטרת קהיר, ושוחרר אמש לאחר חקירה. ורדי, שנמצא במצרים, נעצר בעיצומה של עבודה על כתבה עבור חדשות 10 אודות מעשי הביזה בעיר הסוערת.

   

  מצרים על סף הפיכה - כל הדיווחים והתמונות - בעמוד מיוחד   

   

  אנשי המודיעין המצרי עצרו את ורדי, כאמור במהלך הכנת הכתבה שבמסגרתה התלווה למצריים מקומיים, לאחר שנראה מצלם כוחות צבא ברחובות קהיר. הוא נחשד כמשתף פעולה, נלקח אל מטה המשטרה, שם נערך חיפוש על חפציו ועל גופו, ונמצאו עליו סממנים שונים המזהים אותו כישראלי. עקב כך, החליטו במשטרה המצרית לעצור את הכתב ולשלוח אותו לחקירה.

   

  ורדי הספיק להודיע למערכת החדשות בישראל כי הוא נעצר, אך כאן החליטו שלא להתערב כדי לא להחמיר את המצב. לפנות בוקר הגיע קצין מודיעין מצרי בכיר לחקור את הכתב. ורדי, האוחז באזרחות זרה בנוסף לזו הישראלית, הצליח לשכנע את הקצין כי הוא בתחקיר עיתונאי, ושוחרר לאחר שניתנה לו המלצה לעזוב את המדינה, בשל החשש שנשקפת סכנה לחייו מצד כנופיות הרחוב, שנחשפו לזהותו הישראלית בעקבות המעצר.

   

  עם שחרורו עלה ורדי על מטוס בדרכו לישראל, והכתב צ'יקו מנשה נשלח להחליפו במצרים. ורדי נחת בישראל הבוקר.

  אמש מילא את מקומו בדיווחים בערוץ 10 שליח עיתון "הארץ" לקהיר, אנשיל פפר.

   

  בתגובה ראשונה, עם נחיתתו בישראל, אמר מואב ורדי ל-ynet: "זו היתה חוויה עיתונאית מרתקת, במסגרתה אתה לוקח סיכונים סבירים ומחושבים, כדי לעשות עבודה עיתונאית בדרך שנראית לי שצריכה להיעשות. אני מקווה ובטוח שאמשיך לרצות להיות במקומות בהם מתרחשים הדברים, ואפילו גם לחזור למצרים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ורדי. הוחזר לישראל
  צילום: ערוץ 10
  לאתר ההטבות
  מומלצים