שתף קטע נבחר

מירי רגב: להקפיא לשנה את המלצות ששינסקי

יום לאחר פיצוץ צינור הגז במצרים הפנתה חברת הכנסת בקשה דחופה לראש הממשלה: "להקפיא את השינויים שמבקשים להכניס במשק האנרגיה לשנה אחת לפחות, עד להתבהרות המצב". המטרה: לאפשר לשותפויות הגז להתרכז בפיתוח שדות הגז הטבעי

ח"כ מירי רגב (ליכוד), העבירה היום (א') פנייה דחופה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להקפיא לזמן ממושך את יישום מסקנות ועדת ששינסקי. זאת, בעקבות החבלה בצינור הגז המצרי בסיני והשבתת האספקה למשך שבוע.

 

 

הפניה של רגב יצאה למרות הגשתה הקרובה של הצעת החוק הממשלתית ליישום המסקנות לאישור הכנסת, שאמורה להגיע למליאה בתוך כשבוע.

 

לדברי רגב, לאור המצב החדש "יש להקפיא את השינויים שמבקשים להכניס במשק האנרגיה לשנה אחת לפחות, עד להתבהרות המצב, ובכך לאפשר לשותפויות הגז להתרכז בראש ובראשונה וקודם לכל, בפיתוח שדות הגז הטבעי ולהשקיע בפיתוח את כל הזמן הנדרש, במקום להתעסק בעניינים אחרים, שהמצב העכשווי הופכים אותם ללא דחופים, ובכל מקרה תרומתם אינה מיידית".

 

רגב חוששת מ"הסכנה שאספקת הגז ממצרים עלולה להשתבש לזמן בלתי ידוע ובאופן בלתי צפוי. לכן, יש לאפשר לשותפויות הגז הישראליות לפתח את מאגרי הגז הטבעי הקיימים ובכלל זה את מאגר נועה, הסמוך למאגר ים תטיס. מאגר זה אמור לספק את צרכי האנרגיה של המדינה עד לפיתוח מאגר תמר, כדי להבטיח את אספקת הגז הסדירה".

 

היא מציינה בפנייתה כי "האירועים האחרונים רק חיזקו את הצורך המיידי של המדינה להתבסס בראש ובראשונה על מקורות האנרגיה העצמאיים שלה כדי לספק את צרכי חברת החשמל וחברות פרטיות נוספות במשק. מדובר בעניין אסטרטגי, ביטחוני וכלכלי שמחייב את הממשלה לפעול עם שותפויות הגז כדי להבטיח את האספקה במועד הנדרש".

 

פנייתה של רגב מתחרה ביוזמת חבר סיעתה ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד), יו"ר ועדת הכלכלה, שזימן ישיבה מיוחדת לדיון בהשפעות האירועים במצריים על משק האנרגיה. היא גם הניחה על שולחן הכנסת הצעת חוק פרטית שתבטיח למחפשי הגז הישראלים תנאים שווים לאלה שלדבריה ניתנים לחברות זרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מירי רגב
צילום: אוהד צויגנברג
צילום: AFP
פיצוץ הצינור במצרים
צילום: AFP
מומלצים