שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שופט העליון התלונן על איומים: מצא חבל תלייה
  ל-ynet נודע כי הנהלת בתי המשפט החליטה להצמיד אבטחה אישית לשופט חנן מלצר, שהתלונן במשטרה אחרי שמצא הבוקר חבל תלייה בפתח ביתו בתל-אביב. חוקרים הגיעו לבית המשפט כדי לגבות ממנו עדות וניסו להבין מי מבקש לפגוע בשופט

  מי רוצה לפגוע בשופט בית המשפט העליון חנן מלצר? ל-ynet נודע כי השופט חנן מלצר התלונן הבוקר (יום א') במשטרה על איומים, לאחר שמצא חבל תלייה ברחבת הבניין שבו הוא מתגורר בתל-אביב. בעקבות תלונתו, הוחלט בהנהלת בתי המשפט להצמיד לו אבטחה אישית.

   

   

  בשעות הבוקר יצא מלצר מפתח ביתו בתל-אביב, ונחרד לגלות חבל תלייה ברחבת הבניין. הוא התקשר למשמר בתי המשפט ומיד לאחר מכן הגיש תלונה במשטרה. חוקרי המשטרה הגיעו לבית המשפט העליון כדי לגבות ממנו עדות. "חוקרים ממרחב מוריה פגשו את השופט. התלונה הועברה למחוז תל-אביב", נמסר מהמשטרה.

    

  השוטרים ניסו לברר עם השופט אם יש מישהו שעלול לנסות לפגוע בו או להרע לו. במשטרה בודקים אם מלצר היה היעד לאיום או שמא היעד היה דייר אחר בבניין. ואולם, במשמר בתי המשפט ובמשטרה החליטו לא לקחת סיכונים מיותרים והצמידו לו אבטחה אישית.

   

  גורמים בבית המשפט העליון אמרו ל-ynet כי מלצר נראה היה חסר מנוחה במסדרונות בית המשפט. בעקבות האיום, נערכו התייעצויות בין גורמים בכירים במשטרה לגורמים בכירים בהנהלת בתי המשפט. מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה כי "איננו מתייחסים לנושאי ביטחון".

   

  "הכרזת מלחמה על מערכת אכיפת החוק"

  מלצר, בן 59 נבחר לבית המשפט העליון ב-2007. מיד לאחר בחירתו, הביע מלצר שמחה ואמר: "זו שליחות, כיוון שלדעתי אדם שנקרית בפניו ההזדמנות לעשות דבר מה למען המדינה, עליו לעשות כל שביכולתו".

   

  בשנים האחרונות חלה עלייה באלימות כלפי כלפי שופטים. אחד המקרים הזכורים היטב היה הרצח של השופט עדי עזר לפני כשש שנים. בטקס חנוכת צומת על שמו של השופט עזר שנערך לפני כמה חודשים, התייחסה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש לתופעה של אלימות כלפי שופטים. "חשוב לזכור שעדי נבחר אומנם כקורבן אקראי, אך בשל היותו חלק ממשפחת השופטים. הטרור העברייני מכוון להרתיע לא רק שופטים אלא גם אנשי

  תביעה ומשטרה".

   

  לדבריה, "כאשר נגדעו חיי שופט רק בשל היותו שופט, הייתה בכך הכרזת מלחמה מצד העולם העברייני על מערכת אכיפת החוק ועל מוטות המשפט. כאשר אנשי אכיפה, חוק ומשפט הם היעד לחיסול - היעד הוא קריאת תיגר על הסדר החברתי ועל המרקם הדמוקרטי שבו פועל השופט".

   

  גם נגד נשיאת בית המשפט העליון בעצמה אירע מקרה אלים. באחד הדיונים שהתרחשו בבית המשפט העליון, השליך פיני כהן נעל לעבר ביניש ופגע בפניה. תחילה נגזרו על כהן שלוש שנות מאסר, אך לבסוף בית המשפט המחוזי בירושלים הקל בעונשו לשנתיים מאסר.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים