שתף קטע נבחר

אייכלר שוב ח"כ: אלחם בגזענות האנטי-חרדית

היום יושבע ח"כ ישראל אייכלר לכהונה שנייה כחבר כנסת, ולקראת כניסתו לתפקיד פורסם דו"ח על התבטאויותיו בשנים האחרונות. בין היתר תיאר את החילונים כ"בהמות אדם המתנהגים כחיות דו-רגליות". אייכלר מגיב: "תמיד ירדפו אותנו"

שש שנים בדיוק לאחר שסיים את הקדנציה הראשונה שלו כחבר כנסת, חוזר העיתונאי והפובליציסט החרדי, הרב ישראל אייכלר, אל המשכן לחצי קדנציה נוספת. היום (ב') יישבע אמונים ויחליף את ח"כ מאיר פרוש, שהתפטר בשבוע שעבר בעקבות הסכם הרוטציה ביניהם. לקראת חזרתו לכנסת, מתפרסם דו"ח ובו שלל התבטאויות שלו נגד חילונים. בין היתר, תיאר את הציבור החילוני כ"דור של אנשים שנראים כבהמות אדם ומתנהגים כחיות דו-רגליות".

 

עם כניסתו לתפקיד, סיפר אייכלר ל-ynet על היעדים שהגדיר לעצמו: "לשלול את הלגיטימיות של הגזענות האנטי-חרדית. היא מופצת וממומנת על-ידי גורמים חיצונים בארה"ב ובאירופה וגורמת לשנאת חינם. נילחם בזה בכל דרך, כולל ועדת החקירה הפרלמנטרית שדיברו עליה. כל המאבק שלנו הוא על שמירת התרבות היהודית ועל נשמת ישראל שלא תיכבה".

  

אייכלר מספר כי ההחלטה לחזור מהעיתונות החרדית, בה הוא כותב ומשדר, אל בית הנבחרים, לא הייתה פשוטה, משום ש"בניגוד למצב שהיה פעם, שהכנסת הייתה השלטת והתקשורת המבקרת, היום זה הפוך, ובכלל לא ברור שמכאן אפשר להשפיע יותר מהמקום שהייתי בו עד עכשיו". הוא ציין כי רבו, האדמו"ר מבעלז, הורה לו לחזור לכנסת, והוא מציית, כי "זה עניין של שליחות - שלחו אותי אז אני הולך".

  

מתנגדיו של הח"כ החדש-ישן לא מבזבזים זמן, וכבר הבוקר מחכה לו הפתעה מהם: עמותת חדו"ש (חופש דת ושיוויון) הכינה דו"ח, המרכז ביטויים חריפים שבהם השתמש אייכלר בשנים האחרונות בהזדמנויות שונות נגד הציבור החילוני והמדינה, והבוקר יוגש לח"כים. בין היתר כינה אייכלר את ישראל "מדינת אויב", "אסון לאומי היסטורי", "משטר רשע" ו"גטו עברי", ואמר ש"כל הדיבורים על דמוקרטיה הם פשוט שקר וצביעות".

  

על היחסים בין חילונים לחרדים כתב אייכלר: "אין יותר שום בסיס להיותנו עם אחד". כן טען שהלוחמים החילונים נגד שמירת השבת בקניון רמת אביב הם "נאצים", וכתב גם על "משרפות התקשורת".  

 

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר לקראת ההשבעה: "יש להגן על זכותו של אייכלר לנבל את פיו כנגד כל היקר לרוב אזרחי המדינה. טוב שאנו חיים אנו בדמוקרטיה מודרנית, שמאפשרת לו להביע את עמדותיו הכל-כך קיצוניות נגד המדינה והדמוקרטיה ברבים. עם זאת, חשוב שנכיר את יחסו של הח"כ החדש למדינה, לציונות ולמי שאינו חרדי, ונזכור את יחסה העוין של יהדות התורה למדינה ולשלטון בו היא שותפה".

  

ח"כ ישראל אייכלר אמר בתגובה לדברים: "תנועת חדו"ש מקבלת כסף מגורמים חיצוניים כדי לרדוף את הציבור החרדי ונציגיו. זהו תפקידם באופן מוצהר, ולכן הם ירדפו אותנו כל הזמן. אין בכך כל חידוש".

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, התארח אתמול בתוכנית פרידה מאייכלר ברדיו קול חי, שבו הוא משדר. "אתה כוח מאוד חשוב לכנסת", אמר ריבלין, "אתה באמת חוליה ומרכיב חשוב ביותר להאדרת שמו של בית המחוקקים, כי היכולות שלך - לא רק ברמה של המגזר שאתה מייצג את שולחיך כראוי וכשליח ציבור אלא בכלל ברמה של הסינרגיה של הכנסת, השלם של הכנסת - הן יכולות מוכחות, וגם הציבור שומר המצוות וששומר פחות מצוות מכיר ומוקירם אותך וער ליכולותיך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שנשמת ישראל לא תכבה. אייכלר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים