שתף קטע נבחר

הצבא של ויקיליקס נחשף?

סודותיו של אנונימוס, ארגון פעילי רשת פרוע, שתקף בחודשים האחרונים את אויביהם של וויקיליקס ושל ג'וליאן אסאנג', נחשפו על ידי חוקר אבטחה אמריקני. האם הוא ידליף? ספוילר: לא כולנו ויקיליקס

חוקר אבטחה טוען שהצליח לגלות שמות ופרטים של פעילים בכירים במיליציית האינטרנט "אנונימוס", ואת ההיררכיה של הארגון, כך לפי דיווח בפייננשל טיימס. הקבוצה נמצאת במוקד של חקירה בינלאומית בעקבות סדרת מתקפות שיזמה נגד גופים שפגעו באתר ההדלפות ויקיליקס. בין השאר הותקפו והופלו האתרים של פייפאל ומאסטרקארד, שהפסיק לסלוק כספים עבור ויקיליקס; אתר התביעה בשבדיה, שהוציאה צו מעצר אירופי נגד מייסד הארגון, ג'וליאן אסאנג', בחשד לאונס; והאתר של הרפובליקנית הבכירה שרה פיילין, שהתבטאה בחריפות נגד ראש הארגון ג'וליאן אסאנג' ואמרה שארה"ב צריכה לטפל בו כמו שהיא מטפלת בטרוריסטים.

 

"אנונימוס" הוא מותג אקטיביזם מקוון שמשמש פעילי רשת למחאות מקוונות אנונימיות שונות, הן פוליטיות-אידיאולוגיות (כמו המתקפה על הכנסיה הסיינטולוגית ועל גופים שנלחמים בפיראטיות אינטרנטית) והן שטותיות ולעתים מזיקות (החדרת תמונות מהבהבות לאתר אגודת האפילפסיה האמריקאית). בעקבות הפעילות הנוגעת לוויקיליקס החלו רשויות אכיפה שונות לחקור את הארגון.

 

מכה...

ארון בר, ראש חברת האבטחה HBGary Federal, חדר לפעילות המקוונת של אנונימוס וגילה כי מבין מאות הפעילים במבצעים רק 30 פעילים באופן קבוע. לטענתו, 10 בכירים בלבד מארגנים את הפעילויות ומקבלים החלטות, כשהם מתקשרים ביניהם בערוצי IRC פרטיים, אימיילים וקבוצות פייסבוק סגורות. בכירי הארגון מתגוררים בקליפורניה, בריטניה, גרמניה, הולנד, איטליה ואוסטרליה. אחד המייסדים הוא אדם המכנה את עצמו Q, על שם הדמות מסרטי ג'יימס בונד, ומתגורר בקליפורניה. Q חיפש באחרונה מחליפים לכמה פעילים שנאלצו להוריד פרופיל, ובהם פעיל מניו יורק המכונה Owen, שנמצא כנראה על הכוונת של חוקרים שבודקים את פעילות הקבוצה.

 


הפגנה של אנשי אנונימוס. אנשי האירגון אוהבים להופיע במסכות גאי פוקס - שאותו הם מכירים לא מהסיפור ההיסטורי על מזימת אבק השריפה מ-1605, אלא מהסרט של האחים וואצ'בסקי

 

הפרסום נופל על פעילי אנונימוס ששנתם ממילא נודדת בימים האחרונים – בארה"ב פשט ה-FBI על בתים של עשרות חשודים וביצע בהם חיפושים, ובתיאום איתו נעצרו בבריטניה חמישה חשודים. בר הודיע כבר שאין בכוונתו להעביר את המידע שבידיו לרשויות האכיפה (אבל מאז עלו שמועות כאילו החברה מתכוונת למכור את המידע ל-FBI). המחקר שערך בר נועד להדגים את סכנות האבטחה ברשתות חברתיות ובנטוורקינג, שאותן יציג בקרוב בכנס.

 

...ומכת נגד

התגובה של אנונימוס לא אחרה לבוא, והיא הייתה משפילה במיוחד: במהלך הסופרבול אמש (א') נפרץ האתר של חברת האבטחה HBGary Federal והוחלף במכתב מעליב לראשי החברה. "שלום לכם HBGary, חברת 'אבטחה'", נאמר במכתב. "הטענות שלכם כאילו חדרתם לארגון שלנו משעשעות אותנו". זו, כמובן, רק ההתחלה: באתר הוצב גם לינק המאפשר להוריד הודעות מייל עסקיות ומסווגות של חברת האבטחה. פעילי אנונימוס, ככל הנראה, גם מחקו את המידע ואת הגיבויים על השרתים של חברת האבטחה. (האתר הורד מהרשת מאז על ידי HBGary). 

 

חשבון הטוויטר של בר נפרץ והוצבו שם כתובתו ומספר הביטוח הלאומי שלו. הוצבה שם גם ההודעה: "היום לימדנו את כולם לקח חשוב. כשאנחנו מחליטים להכות מישהו שמנסה להפיל אותנו, אנחנו מכים חזק".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב: סימן קריאה שם למעלה
מומלצים