שתף קטע נבחר

תאונה ראשונה לרכבת הקלה: התנגשות עם רכב

עומסי תנועה כבדים נוצרו בצומת הגבעה הצרפתית בירושלים, אחרי שרכב חצה באור אדום והתנגש ברכבת. לא היו נפגעים

לראשונה זה 3,000 שנה - תאונה לרכבת הקלה בירושלים. הנהגים בבירה צריכים להסתגל להסדרי תנועה חדשים והבוקר (יום ג') התרחש אירוע היסטורי, שהסתיים למרבה המזל ללא נפגעים. תאונה אירעה בין הרכבת הקלה לכלי רכב פרטי, שחצה ככל הנראה את צומת הגבעה הצרפתית באור אדום.

 

 

בתאונה שאירעה קצת אחרי 8:00 התנגש רכב פרטי ברכבת הקלה שנסעה בצומת. מחקירה ראשונית של בוחני אגף התנועה של אגף ירושלים עולה, כי התאונה נגרמה לאחר שהרכב חצה את הצומת באור אדום ופגע ברכבת. נזק נגרם לרכבת ולרכב ובמקום עמוסי תנועה כבדים לכל הכיוונים.


בוחני תנועה בזירת התאונה, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) 

 

דובר תוכנית אב לתחבורה בירושלים, שמוליק אלגברלי, מסר כי הרכבת נסעה במהירות של 5 קמ"ש ורכב שחצה באור אדום פגע בה. צוותים של הרכבת הקלה פעלו לפי התרגולות ובינתיים נסיעות המבחן של הרכבת שבו לפעול כסדרן. "ירושלים נכנסת לעידן הרכבת הקלה לטוב וגם לרע - בכל הקשור לתאונות דרכים - ולכן יש להקפיד על כללי הזהירות", אמר.

 

מחברת "סיטיפס" שמפעילה את הרכבת נמסר, כי "נהג הרכבת הקלה פעל כפי שתורגל ועל-פי הנהלים. האירוע הסתיים והתנועה במקום חזרה לסדרה".

 

בתחילת השנה נכנסו לתוקפם הסדרי התנועה החדשים בבירה,

על רקע התחלת נסיעות המבחן של הרכבת הקלה. עיירית ירושלים, תוכנית אב לתחבורה וחברת "סיטי פס" פרסו בעיר כ-300 סדרנים ופקחים שהיו אמורים להקל על הנהגים ועל הולכי הרגל את ההסתגלות לשינוי.

 

מעט לאחר תחילת נסיעות המבחן של הרכבת, נחשפה בעיה ראשונה: כניסת רכבי חילוץ והצלה לאזור הרכבת הקלה בעייתית עד בלתי אפשרית, בשל קווי מתח גבוה שנמתחו מעל מסלול הרכבת, ומונעים אפשרות גישה לכלי רכב גבוהים. כניסת כלי רכב אחרים מחייבת תיאום מוקדם לצורך ניתוק זרם החשמל במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תאונה קלה לרכבת הקלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים