שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מעצר ראש העיר פ"ת הוארך: יודע את האמת שלי
  בהסכמת הצדדים הוארך בארבעה ימים מעצרו של יצחק אוחיון, החשוד שקיבל שוחד מאנשי עסקים במשך שש שנים. "מה שאני יודע זה האמת שלי", אמר בבית המשפט וטען כי גורמים הרוצים ברעתו מנסים להפליל אותו. ממלא מקומו נשלח למעצר בית

  בית משפט השלום בראשון לציון האריך אחר הצהריים (יום ג') בארבעה ימים את מעצרו של ראש העיר פתח תקווה, יצחק אוחיון, בהסכמת הצדדים. אוחיון חשוד שבשש השנים האחרונות קיבל שוחד מאנשי עסקים. ממלא מקומו, אוריאל בוסו, שוחרר למעצר בית של שמונה ימים. על המעצר ועל פשיטת השוטרים על בניין העירייה פורסם לראשונה ב-ynet.

   

   

  השופט ארז יקואל קבע כי "קיים חשד סביר" נגד ראש העיר. בתום ימי המעצר, ישוחרר אוחיון למעצר בית וייאסר עליו לשוב לבניין העירייה בחודש הקרוב. ראש העיר נראה בהלם בבית המשפט ואמר לעיתונאים במקום "תחכו ותראו". הוא הזכיר כי בעבר נחשד במעשה מגונה, אך התיק נסגר: "כולם יודעים בסוף איך זה נגמר. מה שאני יודע זה האמת שלי". לטענתו, גורמים הרוצים ברעתו מנסים להפליל אותו.


  אוחיון בבית המשפט (צילום: אבי מועלם)

   

  אוחיון חשוד בקבלת שוחד, תיווך לשוחד, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ועבירה על חוק הלבנת ההון. מהחקירה שמתנהלת נגדו ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) עולה כי הוא קיבל שוחד בין 2005 ל-2011 מאנשי עסקים עם אינטרסים כלכליים בפתח תקווה.

   

  בתמורה לכך, חושדים חוקרי המשטרה בראשות סגן-ניצב יורם נעמן., ראש העיר קידם את ענייניהם של אנשי העסקים באופן אישי ובאמצעות גורמים אחרים. מלבד זאת, החוקרים חושדים כי במהלך הבחירות לרשויות המקומיות בשנת 2008, קיבל אוחיון כספים אסורים וטובות הונאה.


  עיריית פתח תקווה, הבוקר. העובדים לא הופתעו (צילום: עופר עמרם)

   

  פרקליטו של ראש העיר, עו"ד ציון אמיר, הכחיש בשם מרשו את כל החשדות המיוחסים לו: "למרות ההסכמה הוא כפר כפירה מוחלטת בחשדות. הוא נחקר היום ושיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו". גם פרקליטו

  של בוסו, עו"ד עופר ברטל, הכחיש את החשדות המיוחסים לו.

   

  כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, המשטרה פשטה הבוקר על עיריית פתח תקווה והחרימה מסמכים. ראש העיר וממלא מקומו נעצרו יחד עם בכירים נוספים. 

   

  עובדים בעירייה סיפרו כי לא הופתעו מהמעצרים, מכיוון שהמשטרה ערכה ביקורים תכופים במקום בתקופה האחרונה. "נהגנו לומר בציניות שלמשטרה יש חוץ מכרטיס עובד גם חניה מסודרת ושמורה בעירייה", סיפרו העובדים בשיחה עם ynet. עם זאת, הם הביעו ביטחון בכך שהתיק נגד ראש העיר ייסגר בלא כלום - כמו במקרים קודמים בעבר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אוחיון. חשדות חמורים
  צילום: אבי מועלם
  סנ"צ יורם נעמן. מנהל את החקירה
  צילום: אלי סניור
  מומלצים