שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הילדה צולמה ללא רשות - חוגלה קימברלי תפצה

  אם שהגיעה עם בתה לאירוע קידום מכירות מטעם חברת מוצרי האגיס לתינוקות סירבה לבקשת הנציגים במקום לצלמה, אך זמן קצר לאחר מכן הופתעה לראותה מופיעה בסרטון. ההורים תבעו 30 אלף שקל בגין עוגמת נפש. מה פסק בית המשפט?

  אם שהגיעה עם ביתה לאירוע של האגיס בלונה פארק, טענה כי בתה צולמה ללא הסכמתה לסרטון מסחרי. יבואנית האגיס טענה כי צדודית הילדה מופיעה בסרטון לשבריר שנייה, אך בית המשפט קבע כי ההורים יפוצו ב-5,000 שקל.

   

   

  התובעת טענה כי הייתה עם בתה בת השלוש במתחם הלונה פארק באירוע "האגיס הפי פארק" - אירוע פרסום וקידום מכירות מטעם חברת חוגלה קימבלרי, יבואנית-יצרנית של מוצרי "האגיס" לתינוקות.

   

  לטענת האם, במהלך האירוע ביקשו נציגי החברה מהורים רבים את הסכמתם בכתב לצילומי הילדים, אך כשפנו אליה בבקשה דומה, היא סירבה.

   

  ההורים דרשו 30 אלף שקל

  למרות זאת, זמן קצר לאחר האירוע, פורסם סרטון פרסום ובו תמונת ביתה. בתביעה שהגישו לבית המשפט לתביעות קטנות ברמלה, דרשו ההורים פיצוי בסך 30 אלף שקל בגין פגיעה בפרטיות ועוגמת נפש.

   

  חוגלה קימבלרי טענה מצדה כי רק חדי עין יכלו להבחין בצדודית חולפת של בתם של התובעים למשך עשירית השנייה, וכי היא צולמה בתום לב כשהיא ברשות הרבים בנסיבות שאינן משפילות או מבזות. לטענתה, מדובר בסרטון תודה שאורכו 17 שניות, ואשר עלה לפני כשנתיים בתום האירוע למשך חמישה ימים בלבד.

   

  החברה טענה, כי בכניסה לאירוע הוצב שלט ענק המודיע כי באי האירוע יצולמו לצורך הכנת סרטון התודה, וכי אמנם נציגי החברה ביקשו בעת האירוע את הסכמת ההורים, אך זאת רק לגבי צילומים פרונטאליים, והכוונה אינה לצילום קצרצר ואקראי כפי שצולמה בת התובעים.

   

  צילום הילדה - פגיעה בפרטיות

  השופטת עדנה יוסף-קוזין קיבלה את התביעה באופן חלקי. לבית המשפט הוגש הסרטון המדובר בו נראית בתם של התובעים בבירור למשך שבריר שניה, ולפיכך נקבע, כי משצולמה הילדה בניגוד לרצון הוריה ומדובר בסרטון שיועד לקידום מכירות, הרי שיש בכך משום פגיעה בפרטיותם.

   

  "עוגמת הנפש אותה סבלו התובעים היא סובייקטיבית, לדבריהם הם חרדים לפרטיות משפחתם מצילום ברבים" כתבה השופטת, אך מנגד פסקה כי לעניין הפיצוי יש להתחשב בכך שהילדה מופיעה בסרט פחות משניה והסרטון הוקרן במשך 5 ימים בלבד, וכן בעובדה כי החברה לא פעלה מתוך כוונת זדון, ובכניסה לאירוע אף הוצב שלט גדול המודיע על צילום באי האירוע.

   

  לפיכך נקבע, כי החברה תפצה את ההורים ב 5,000 שקלים, וכן תשלם להם הוצאות משפט של 500 שקלים.

   

  לקריאת פסק הדין

   

  לאתר המשפט הישראל פסק דין


  פורסם לראשונה 08/02/2011 19:38

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים