שתף קטע נבחר

המולטיספירה: נפרדים מאיקאה, קונים את מובארק

סקנדינביה עולה באש, מצרים מציעה למכירה את מובארק וכריסטינה אגילרה גונבת לאל ינקוביק את הפרנסה בסופרבול

<< המולטיספירה: רבנים חרדים וכוכבות פורנו נגד פייסבוק

 

הרשת היהודית

"הייתי חייב ללכת לחגיגות בר מצווה מדי סוף שבוע, וזו תחושה דומה, ללבוש חליפה בכל סוף שבוע כדי ללכת להיפגש עם המון יהודים" – ג'סי אייזנברג (היהודי), שגילם את מייסד פייסבוק מארק זאקרברג (היהודי) בסרט "הרשת החברתית", מתאר את ההכנות לקראת טקס פרסי האוסקר, שם הוא מועמד לפרס השחקן הטוב ביותר.

  

איקאה

"עם השנים, מאז האש של האינתיפדה השניה, למדו ישראלים רבים את סוד קסמן של בועות חיים מלאכותיות כאיקאה, כמפלט ממציאות שהיא לא אחת קשה מנשוא. והנה בעת שבה נדמה כאילו המזה"ת כולו עולה באש המהפיכה, דווקא בועת איקאה הקרירה מכל, מפלטנו, היא שהחלה פתאם לבעור כרמז. לא הכיכרות", כתב יגאל סרנה בבלוג שלו על שריפת סניף נתניה של חנות הרהיטים להרכבה עצמית "איקאה".

 

התקשורת ליבתה את אש הסופרלטיבים: "מקדש הריהוט", "היכל הקודש של הריהוט", "חורבן הבית", "קרובת משפחה מדרגה ראשונה" ו"הבית של הבית שלי". מנכ"ל איקאה בכה מול הסניף והבעלים השווה את המראות להפצצות במלחמת העולם השנייה. המולטיספירה, לעומת זאת, לקחה את הדברים בפרופורציה והשתמשה בשריפת חנות הרהיטים בנתניה כבחומר בעירה לבדיחות שלה.

 


איור: אריק וסרמן

 

 

אביעד שמיר: "זה היה מזעזע, חלקי ספות בכל מקום".

 

ניצן סדן: "ואני חשבתי שבמקרה חירום, כל הרהיטים של איקאה מתחברים לרובוט ענק. מעץ, ועם כמה חלקים חסרים, ולא כדאי להישען עליו".

 

דור צח: "פיצוץ צינור הגז בסיני ממש מדאיג אותי, אני חושש להיתקע בלי חימום. מזל שיש את איקאה נתניה".

 

אהוד קינן: "מישהו הזמין כדורי בשר על האש?"

 

דורון שרם: "למי ששאל למה אין סטטוסים מצחיקים על איקאה: שרפנו הכל על הדליקה בכרמל".

 

גם המגיבים ב-ynet ובדף הפייסבוק של ynet לא טמנו ידם בצלחת הפרגריק הוגסט. "תל אביבי מקורי": "בכל מקרה השוודים שונאים אותנו". אפרת: "ישי, התפטר!!!". "לא משנה": "אני מוכן להכניס לבית את הניצולים והפליטים מהשריפה באיקאה!!!" אורן: "לא התקינו את גלאי העשן נכון". אלחנן קאהן: "סלקום בזק איקאה וצינור הגז. האם המלחמות הכלכליות מעלות הילוך?" אופיר בן דוד: "מי ששרף את המקום חסך במהלך חייו מליון עצים". ירון הולדשטיין: "מתי באים לנטיעת עצי איקאה?" מיקי קגן: "חרב הבית הראשון, נצא לגלות ראשל"צ ונבכה על נהרותיה בזוכרינו את איקאה!" חנן ברקו: "למה לא שמים שירים עצובים ברדיו?"

 

מי אחראי לשריפה? "אל תשימו דברים בנתניה ואז תתפלאו שהם עולים בלהבות", כתבה אביב בן. באתר "הכל שקרים" טענו שזו עבודה של ארגון "מלחמה ירוקה", ובעין הדג מזכירים שהסרט "המוסד הסגור" חזה כבר ב-2007 מתקפת טרור על איקאה.  

 

 

 "צריכים בדחיפות הוראות משוודיה איך מרכיבים את איקאה מחדש", קבע אבי עקיבא רוזנברג קסוטו. וארסני ארונוב הזמין את עם ישראל לאירוע "בונים(/שותלים) מחדש את איקאה": "כעת צריכים רק אנשים טובים באמצע הדרך מהסוג שרצו כמו עדר להצטרף לקבוצות של 'שתילה מחדש בכרמל' כשהשריפה הייתה שם. (אגב, כמה ממכם אשכרה שתלו משו מאז???) (...) ***אתם יכולים להחזיר את הדברים שרכשתם מאיקאה כדי למלא את המלאי ואז לרכוש אותם מחדש, תראו כמה הלב שלכם גדול ***".

  

מצרים

"קנו לכם דיקטטור מצרי משומש משלכם! הנשיא חוסני מובארק הוא בן 82. כרגע הנשיא של הרפובליקה הערבית של מצרים, תפקיד בו החזיק 30 שנה! אל תחמיצו את ההזדמנות לרכוש עריץ משלכם!" למרות שהמוכר הבטיח לתרום את הכסף לארגון הצדקה אוקספאם, איביי החליטו לסגור את המכירה.

 


  

וזה מה שיש לשחקן המצרי עאדל אימאם להגיד על המהפכה, לפי הבלוג של מוריס:

 


 

 

המולטיספרה הזרה

שליחתנו למולטיספירה הזרה, רונה טל: כמו המולטיספירה הישראלית, גם החברים מחו"ל הופכים אסונות לבדיחות. מייקל מור: "נראה שמוברק מנסה לשעמם את העם המצרי עד שייכנע". כתב ה"האפינגטון פוסט" עומאר בדאר: "אובמה: 'חוסני, אני חושב שאתה צריך לכתוב מכתב פרידה לעם'. חוסני מובארק: 'למה? לאן הם הולכים?'" כתב הסי.אן.אן בן וודמן: "לקסיקון מזה"תי: 'איפוק' – אנא שמור על דיסקרטיות כשאתה שוחט את מתנגדיך. יכול להיות שמישהו מצלם". המשתמש pourmecoffe: "העם המצרי, שלחנו לכם את (עיתונאי סי.אן.אן) אנדרסון קופר – הכבוד הכי גדול שאנחנו יכולים לעשות לכם, מלבד למלא את רצונכם". ואפילו מתוך ככר א-תחריר עצמה, אחד המפגינים, מוסעאב אלשאמי, צייץ ברגע של קלילות: "אני לא צוחק אתכם. כמה מאיתנו מתאמנים בבייסבול עם האבנים שהם זורקים. מחבטים והכל. מהפכה כיפית :)"

 

אבל מה שמותר לציבור, לעיתונאים ולסלבים אסור לגופים מסחריים. מעצב האופנה קנת' קול, בעל רשת חנויות אופנה בינלאומית, העלה את הציוץ: "מיליונים יוצאים לרחובות בקהיר, השמועות אומרות שהם שמעו על זה שאפשר להשיג עכשיו את קולקציית האביב שלנו אונליין". הציוץ לא התקבל באהדה, והצית גל של ציוצים סאטיריים, השתגית #KennethColeTweets למעקב אחריהם ואפילו חשבון טוויטר שמוקדש להם, @kennethcolepr. בין הציוצים הסאטיריים:

 

סטיב האף: "אפילו רוזה פארקס היתה עוברת לסוף התור בשביל קו האביב שלנו".

 

ארון פלין: "מעבורת הצ'לנג'ר לא הגיעה רחוק אבל המגפיים החדשים שלנו הם לא מהעולם הזה".

 

ג'ון אנדריי וולש: "הסנדלים שלנו יגרמו גם לאנה פרנק לצאת מהמחבוא".

 

בינתיים החל להסתובב ברשת צילומסך מערוץ פוקס ניוז, שבו נראית מצרים איפה שעירק בדרך כלל נוטה להופיע. למרות הבאז שנוצר סביב התמונה בימים האחרונים, מסתבר שהיא חדשות ישנות. ההאפינגטון פוסט דיווח שהיא כבר עשתה את הסיבוב שלה ב-2009. אבל כמו שהעיר אחד המגיבים: "למי אכפת ממתי התמונה? האם מצרים עברה דירה מאז 2009?"

 


 

 

אירוע אחר שמשך השבוע תשומת לב בינלאומית היה הסופרבול, שגרר מיליוני ציוצים. בשש השעות שבהן שודר המשחק נרשמה עלייה של כ-25% בכמות הציוצים ברחבי העולם. אחד הרגעים הבולטים בשידור היה לא המשחק עצמו, אלא שירת ההמנון על ידי כריסטינה אגילרה, שהתבלבלה במילים. ווירד אל ינקוביק צייץ בתגובה: "כל הכבוד על ההופעה, כריסטינה, אבל שינוי מילים של שירים זה הקטע שלי".

 

 

 

 

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות

המולטיספירה מתעדכנת במהלך השבוע גם בבלוג, פייסבוק ובטוויטר. מוזמנים לבקר.

 

כתבתם או קראתם פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה לשתף? ספרו לנו באימייל multi@kenans.net. יש לכם תמונות למולטיספירה? מלאו את האישור ושלחו אותן לפי ההוראות בטופס הזה.

 

 

מוזיקה ברשת - ירידה בהורדות, עלייה בהאזנה >>

 

רוצים לזכות באוטו? השתתפו בתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים