שתף קטע נבחר

טראמפ מתחיל את הקמפיין? "יודע איך מנצחים"

המיליארדר וכוכב תוכנית הריאליטי "המתמחה" הופיע יחד עם מועמדים פוטנציאלים אחרים לראשות המפלגה הרפובליקנית בכינוס שמרני בוושינגטון. "ארה"ב הפכה לשק חבטות של העולם, היא חסרה מנהיגות איכותית", אמר למשתתפים

המיליארדר דונלד טראמפ שוקל ברצינות להתמודד לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית. כצעד ראשון לקראת כניסתו האפשרית למירוץ אל הבית הלבן, נאם אתמול (יום ו') טראמפ יחד עם מועמדים רפובליקנים פוטנציאלים אחרים בכינוס השמרני CPAC לפעילות פוליטית בוושינגטון.

 

בנאומו אמר טראמפ כי ארה"ב "הפכה לשק חבטות של העולם" וכי "אמריקה חסרה היום מנהיגות איכותית". הוא ציין כי החלטה סופית אם להתמודד על תפקיד מועמד הרפובליקנים לנשיאות בכוונתו לקבל עד חודש יוני. בחודשים הקרובים צפוי איש העסקים ומגיש הטלוויזיה לערוך סקרים לבדיקת סיכויו. 

 

טראמפ, המככב בתוכנית הריאליטי "המתמחה", התקבל על-ידי באי הכנס במחיאות כפיים אבל גם בקריאות בוז מצד תומכיו של ציר בית הנבחרים מטקסס, רון פול, כשאמר כי לטראמפ אין לו שום סיכוי להיבחר.

 ואולם איש העסקים נשמע בטוח בעצמו: "אני יודע איך מנצחים וזה מה שהמדינה זקוקה לו. הרווחתי הרבה מיליארדי דולרים בהגינות ובתבונה. זהו גיליון הציונים וההכרה ביכולותיי", אמר.

 

במהלך דבריו הביע טראמפ את תמיכתו בערכים השמרנים המסורתיים, וביניהם התנגדות להפלות, התנגדות לפיקוח על מכירת כלי נשק והתנגדות להעלאת מסים. הוא אמר כי בכוונתו "להילחם עד הסוף" ברפורמת הבריאות של הנשיא אובמה ולהחליף אותה.

 

בהתייחס ליחסים עם סין הצהיר כי ארה"ב תחת הנהגתו "תפסיק לקחת מאות מיליארדי דולרים ממדינות ש'דופקות' אותה". בראיונות שהעניק לאחרונה, כינה טראמפ את סין "מדינת אוייב" ואמר כי אין בכוונתו לשתף איתה פעולה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים