שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקרוב: רשויות תחבורה ציבורית בגוש-דן וחיפה
  מנכ"ל משרד התחבורה החדש, דן הראל, מבטיח להקים רשויות לניהול התחבורה הציבורית בגוש-דן וחיפה. לאחר מכן תוקם גם רשות ארצית, שתפעיל את אלו המטרופוליניות

  משרד התחבורה מתכוון להקים רשות ארצית להפעלת תחבורה ציבורית, שתהיה אחראית לתפעול כל שירותי התחבורה הציבורית בישראל. כך הודיע המנכ"ל החדש של משרד התחבורה, דן הראל, בכנס תחבורה ציבורית שנערך ביום חמישי האחרון. "אנחנו תומכים בהקמת רשויות מטרופוליניות בעלות סמכות, כשהמטרה היא שהרשויות הללו ינהלו את התחבורה הציבורית בתחומי המטרופולינים", אמר הראל למשתתפי הכנס. "הכוונה שלנו היא להקים רשויות כאלה בחיפה ובתל-אביב. בשלב השני נקים גם רשות ארצית, שתפעיל את רשויות התחבורה בארץ".

   

   

  במהלך הכנס, גם הצהירו בכירי משרד התחבורה כי יפעלו להוספת נתיבי תחבורה ציבורית (נת"צים), כמו למשל ברחוב אבן גבירול בתל-אביב. בנוסף, יותקנו

  600 שלטים אלקטרוניים בתחנות אוטובוס תוך שנתיים, שיציגו מידע על המועד המדויק שבו יגיע האוטובוס לתחנה.

   

  ראוי לציין כי על הקמת רשויות לניהול התחבורה הציבורית המליצה ב-2007 ועדה ציבורית, שבחנה את הרפורמה בענף האוטובוסים. בכנס שערכה עיריית תל-אביב בסוף דצמבר, הצהיר ראש העירייה, רון חולדאי, כי בתוך שישה חודשים יושלמו ההכנות הנחוצות להקמת רשות שכזו בגוש-דן. "אנחנו לא יכולים להישאר ללא תחבורה ציבורית יעילה שמספקת נגישות מלאה", אמר חולדאי לשר התחבורה, ישראל כץ, שהביע תמיכה בהקמת הרשות.

   

  "ביחד עם שר האוצר אנחנו מתכוונים לקדם ולגבות את העניין הזה", הבהיר השר. "גם הפקידות במשרד התחבורה, שלכאורה יש מתח בינה ובין הרשויות המקומיות - בגלל הצורך להעביר סמכויות - שותפה מלאה בעשייה הזו". 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מנכ"ל משרד התחבורה, דן הראל
  צילום: דובר צה"ל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים