שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בטלוויזיה החינוכית כבר מכירים בפלסטין?

  הטלוויזיה החינוכית ספגה תגובות זועמות לאחר שגל גבאי כינתה את שטחי יהודה ושומרון "פלסטין" בתוכניתה "עושים סדר". כך גם נכתב בתיאור הפרק באתר החינוכית, עד שזה שונה בעקבות התלונות. גבאי: "מצטערת אם מישהו נפגע מדברי"

  גל גבאי עושה סדר במדינת ישראל. פרק בתוכנית "עושים סדר" ששודר בשבוע שעבר בחינוכית 23, הצליח לעורר תגובות נזעמות בקרב צופים רבים. במסגרת התוכנית אירחה גבאי את אמוץ אייל, שסיפר כי הוא משתתף בטיולים רגליים ביהודה ושומרון. גבאי ענתה לו בתגובה: "בפלסטין". גם לאחר שהמרואיין תיקן אותה כי מדובר בשטח שמחוץ לתחומי הקו הירוק, המשיכה גבאי לטעון כי מדובר בפלסטין.

   

  צפו בקטע המדובר מתוך התוכנית "עושים סדר" של החינוכית

   

  בעקבות הדברים פנתה תנועת "ישראל שלי" אל שר החינוך גדעון סער ואל מנהלת הטלוויזיה החינוכית יפה ויגודסקי בדרישה לפטר את גבאי. " באזור שמעבר לקו הירוק מתגוררים כחצי מיליון ישראלים. לא יעלה על הדעת שמגישת אקטואליה תגדיר את אדמות המדינה עליהן נבנו בתיהם של כעשרה אחוזים מאוכלוסיית מדינת ישראל - 'אדמת פלסטין'", נכתב בפניה.

   

  אזרחים רבים הביעו את מחאתם גם באתר התוכנית. לדבריהם לא יתכן כי מגישת תוכנית בערוץ הממומן מכספי ציבור תתבטא בצורה כזו. בפניה לשר החינוך נכתב: "הטלוויזיה החינוכית הישראלית, כידוע לך, פועלת תחת משרדך וממומנת מכספי

  אזרחי מדינת ישראל. נניח כי מגישה אחרת היתה נוקטת במסגרת ראיון בעמדה חיובית כלפי רעיון הטרנספר בפלסטינים - האם גם אז הדברים היו זוכים להתעלמות מוחלטת מצד ההנהלה והממונים על הטלוויזיה החינוכית?".

   

  חשוב לציין כי באתר התוכנית בפירוט הנושאים בפרק נכתב: "טיולים רגליים של מתנחלים ברחבי פלסטין - האם מדובר בפרובוקציה פוליטית מכוונת?". לאחר התלונות הרבות שהגיעו שונה הכיתוב וכעת הוא מופיע בזו הלשון: "טיולים רגליים של מתנחלים ברחבי יהודה ושומרון - האם מדובר בפרובוקציה פוליטית מכוונת?"

   

  גורמים בהפקת התוכנית מספרים כי "הדיון בכלל עסק בניסיון לברר היכן חברי הקבוצה מטיילים. האם בשטחי ישראל או בשטחי הרשות הפלסטינית? ובמידה ומדובר בשטחי הרשות, האם הם מגובים באישור של צה"ל וכוחות הביטחון. הדיון לא היה פוליטי וחברי התנועה סובבו את הדברים בצורה בלתי אחראית לצרכים פוליטים. אחר כך אומרים עשבים שוטים".

   

  מקורבים לגבאי מספרים כי מאז היא נתונה תחת מתקפה: "גל מקדישה את חייה לשירות הציבור והיא האחרונה שאפשר לומר עליה שהיא אנטי ישראלית. לשמחתה, היא זוכה לגיבוי מלא מהמערכת".

   

  גל גבאי מסרה בתגובה: "למען הסר ספק, בדיון שעסק בטיולים בשטחי יהודה ושומרון, נעשה ניסיון לברר בדיוק היכן מתקיימים הטיולים. במהלך בירור זה נעשה שימוש שגוי במונח פלסטין כאשר הכוונה היתה לשטחים שבשליטת הרשות הפלסטינית בלבד. מצער לראות שבדיון הציבורי שהתפתח הוחלפה שגיאה בעמדה. יש לציין כי הטעות תוקנה כבר למחרת התוכנית באתר האינטרנט של הטלוויזיה החינוכית. הדברים נאמרו לצורך הדיון ואין בהם כדי לבטא עמדה כזו או אחרת. אין לי אלא להצטער אם מישהו נפגע מהם". 

   

  בטלוויזיה החינוכית מסרו בתגובה: "המונח שהיה צריך להשתמש בו הוא שטחי הרשות הפלסטינית ולא פלסטין. מעבר לכך, הסברה של העיתונאית גל גבאי מדבר בעד עצמו".

   

  רוצים לזכות באוטו? השתתפו בתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  גבאי. "אין בדברים כדי לבטא עמדה כזו או אחרת"
  צילום: עופר עמרם
  לאתר ההטבות
  מומלצים