שתף קטע נבחר

שוב "תג מחיר": "מוחמד חזיר" על בית פלסטיני

כנקמה על הרס המאחז מצפה אביחי שליד קריית ארבע, רוססו על בתים בכפר ביתילו שבבנימין כתובות גרפיטי ומגן דוד. "דש מ-18", נכתב כמסר מתושבי המאחז שגם מכונה "גבעה 18"

למרות הגינויים ופעולות הצבא, פעולות "תג מחיר" לא פוסקות: תושבי הכפר ביתילו השוכן סמוך ליישוב נחליאל שבבנימין, גילו הבוקר (א') כי אלמונים ריססו כתובות גרפיטי על שלושה בתים. "מוחמד חזיר" ו"דש מ-18", נכתב על הבתים, וליד הכתובות גם רוססו ציורי מגן דוד.

 

 

האירוע הלילה בא ככל הנראה על כנקמה על פינוי המאחז מצפה אביחי שליד קריית ארבע לפני ארבעה ימים. תושבי המאחז שגם מכונה "גבעה 18" הבטיחו כבר אז פעולות "תג מחיר".    

 

"בשעה שש בבוקר יצאתי לעבודה וגיליתי על הקיר החיצוני של הבית שלי גרפיטי בעברית עם הכתובת מוחמד חזיר", סיפר איאד דרוויש בשיחה עם ynet, "קראתי לשכנים שלי ואז גילינו עוד שתי כתובות על שני בתים אחרים שנמצאים לידי". 


"מוחמד חזיר". קיר הבית שרוסס (צילום: בצלם)

 

ראש מועצת הכפר, מוחמד רדואן, זעם על המעשה ובשיחה עם ynet, ציין כי הוא עודכן על המעשים רק ב-08:00. "התקשרתי לכוחות התיאום והקישור הפלסטינים ודיווחתי להם על מה שקרה, ואלו הודיעו לקישור הישראלי, אבל עד עכשיו לא הגיעו כוחות צבא או משטרה כדי לחקור את

האירוע".

 

לטענת רדואן טוען שזו אינה הפעם הראשונה שיש חיכוך בין תושבי הכפר למתנחלים. "לפני כמה חודשים הגיעו לכאן מתנחלים והתחילו לנפץ חלונות של מכוניות, לשרוף אותן ולהרביץ לאנשים ורק שהצבא הגיע הם עזבו את המקום".

 

הכפר ביתילו שוכן בשטח B שנמצא בשליטה אזרחית פלסטינית ובשליטה ביטחונית של ישראל. גם לפני כשבוע וחצי סבלו תושבי הכפר מפעולת "תג מחיר". גורמי ביטחון מסרו אז שרעולי פנים ניפצו שמשות של רכב פלסטיני.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא פעם ראשונה. קיר בית בכפר ביתילו
צילום: בצלם
מומלצים