שתף קטע נבחר

פרטנר לא תוכל לפעול בשיחות הבינלאומיות

שר התקשרות כחלון צפוי לאשר את עסקת פרטנר-012 סמייל, אך ידרוש כי פעילות השיחות הבינלאומיות תתנהל בנפרד

לאחר שרשות ההגבלים העסקיים אישרה לפני כשבועיים את העסקה שבמסגרתה תרכוש חברת פרטנר את מלוא מניות חברת 012 סמייל , צפוי שר התקשורת משה כחלון לאשר את העסקה בימים הקרובים. רשות ההגבלים אישרה את העסקה ללא הצבת תנאים כלשהם, אך כחלון יקבע כי העסקה תקבל את אישורו אך ורק אם פעילות השיחות הבינלאומיות של 012 סמייל לא תשולב ישירות בחברת פרטנר ותתנהל תחת גוף נפרד, כלומר סמייל עצמה.

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

באוקטובר 2010 הכריזה פרטנר כי תרכוש את מלוא השליטה בסמייל מידי חברת אמפל של יוסי מימן, תמורת סכום כולל של 1.5 מיליארד שקל, וכמחצית ממנו מיועד להחזר הלוואות שנטלה סמייל עצמה.

 

החלטה זו של כחלון תאפשר לו לאשר את העסקה שאליה התנגד לפני כשנה וחצי בעת שפרטנר ביקשה לרכוש את 012 סמייל מידיו של שאול אלוביץ', אך לקיים גם את הדרישה שאותה קבע שר התקשורת הקודם אריאל אטיאס, באשר לאיסור על חברת סלולר להציע שירותי שיחות בינלאומיות.

 

תנאי זה לא ימנע מהעסקה להתבצע, שכן מנכ"ל פרטנר הצהיר בעבר כי בכוונת פרטנר לשמר את סמייל כחברה עצמאית עם המותג הקיים, ואף להעביר אליה את פעילות הטלפוניה הפנים-ארצית ואת אספקת האינטרנט של פרטנר, תחומים שבהם פועלת גם סמייל עצמה.

 

  • רוצים לזכות באוטו? השתתפו בתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר התקשורת משה כחלון
צילום: ירון ברנר
מומלצים