שתף קטע נבחר

אם הנאנסת: "עם מודעוּת, היא הייתה צועקת"

בתה של ע' נאנסה לפי החשד בשירותי "ארומה" בירושלים. "היא הייתה צועקת, נלחמת, אבל הוא ניצל את המוגבלות שלה. הוא גנב לה את הגוף, את החיים". האב שיחזר: "הלכתי רגע להתפלל והיא לא הייתה. הנורא מכל קרה". צפו בצעיר מלווה אותה לשירותים, האזינו להקלטה ממוקד 100

"אני רואה אנשים דבוקים למקלטי הרדיו, מדברים על זה המון, בשכונה ובבית הספר. היא הפכה לגיבורת המדינה", מספרת ל-ynet ע', אמה של הילדה לוקת תסמונת דאון, שנאנסה לפי החשד בשירותי "ארומה" במרכז ירושלים. "הבן שלי אומר לי - תשמעי, זה מישהו מהשכונה, הוא לקח ילדה שהיא לא בסדר. ואני מתה, רוצה להגיד לו שזה אחותו, אבל מה זה יעזור לי אם אהרוס גם לו את החיים?".

 

 

ע', אשת חינוך, פשוט שבורה מאז שבתה נפלה קורבן למעשה המחריד, לפני כעשרה ימים. בעלה יצא מהבית עם הילדה, בת 12, בשעת בוקר מוקדמת. כשהגיעו לבית הכנסת "קהל חסידים", השאיר אותה לבדה ונכנס להתפלל. לפי החשד, אז גרר אותה נסים פינס זדה, תושב העיר בן 20, לשירותים בבית הקפה. הם היו נעולים שם במשך כ-40 דקות, עד שהבעלים הגיע ופרץ את הדלת.

בראיון ל-ynet מספרת ע' על שעבר עליה בימים האחרונים: "אנחנו בטרגדיה, אנחנו בטראומה, אבל זה הקל עליי שהוא בפנים ולא נושם אפילו לשנייה. אני שמחה שהוא נתפס".

 

"קשה לי לדבר על זה. אני הורגת את עצמי בבכי בכל פעם. זה הדבר הכי נורא שיכול לקרות

לאמא. הוא אנס אותי דרכה, היא ילדה שמאוד מחוברת אליי". ובכל זאת, "אני חייבת להיות חזקה בשביל הבית והילדה. בעלי כל הזמן מרגיש תחושות אשם שזה קרה לו תחת אחריותו, אבל זה היה יכול לקרות איתי וגם עם כל אחד. זה הגורל שזה קרה לנו".

 

"הילדה שואלת אם נתפס הגנב" 

אביה של הילדה, ש', אמר ל-ynet: "מה שקרה לי זה אחד הדברים הנוראים ביותר שיכולים לקרוא לאבא. לקחתי אותה לבית הכנסת, הלכתי רגע להתפלל וכשחזרתי היא לא הייתה שם. אתה יכול לתאר לעצמך מה עובר בראש של בן אדם במצב כזה. אתה פשוט לא יודע מה לעשות. ואז, מתברר שהנורא מכל קרה".

 

"הלכנו להתפלל מוקדם בבוקר והילדה נשארה ליד ארומה", שיחזר, "לאחר עשר דקות ראיתי את כל ההתרחשות. ניסיתי לדבר איתה, לשאול מה קרה, אבל היא לא ענתה. אני על הפנים, מדוכא, הראש שלי לא במקום. לא מצליח להתרכז. הוא ביצע בה את זממו ובעל אותה. אני בכלל לא רוצה לחשוב על מה הוא עשה, אני מתבייש. היא כל הזמן בוכה, מתלוננת על כאבים".

 

האם סיפרה כי בתה "כל הזמן שואלת אם נתפס הגנב. הוא גנב לה את הגוף, את החיים, את המודעות שלה. היא אומרת לי שהיא רוצה שהוא יהיה הרבה שנים בכלא, ואני אומרת לה 'אל תדאגי, הוא יהיה בכלא עד שימות'".

 

"היא הרי לא בסדר", מדגישה ע'. "אם היא הייתה במודעות היא הייתה צועקת, נלחמת, אבל הוא ניצל את המוגבלות שלה. זה נורא. כל שנייה שעוברת אני מרגישה את זה בגופי שלי".

 

"אני בוכה בלילה ושמה מסכה בבוקר" 

מיד לאחר המקרה הורי הילדה הביאו אותה לבית החולים הדסה עין כרם לצורך בדיקה גופנית. "הרגשתי כאילו מישהו ירה לנו בראש. אנחנו בטראומה אבל אני משדרת יציבות כי אני לא רוצה שיידעו.

10 ימים לא עבדתי ורק עכשיו חזרתי לעבוד. בכל לילה מציקים הפחדים, הבכי. לילות שלמים ללא שינה. כל יום אני שמה מסכה בבוקר ומנסה להראות שהכל כרגיל. מה שקרה לי זה הדבר שכל אמא הכי חוששת ממנו".

 

לע' אין כעס על אף אחד, היא אומרת, פרט לאנס. "צריך לתת למשטרה ולאדם שהציל אותה בארומה צל"ש. אמרתי לחוקר - המכה כבר קרתה, אבל כל שנייה שהוא בחוץ זה כואב יותר. אני גאה בהם. על ההיענות ועל שהבטיחו לי ושקיימו".

 

העובדים בסניף של בית הקפה הביעו תרעומת על כך שלמשטרה לקח 40 דקות להגיע לזירת האירוע, וטענו כי לכן לא נתפס החשוד באונס. במשטרה, לעומת זאת, טוענים שלפי נתוני מוקד 100, ב-7:57 התוקף נמלט מהמקום, רק ב-8:01 התקבל על כך דיווח ראשוני, וב-8:02 כבר הגיעה ניידת לסניף, שהייתה במקרה בקרבת מקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד נסים פינס זדה, במצלמות האבטחה
צילום: מצלמות האבטחה
סניף "ארומה" ש התרחש האונס
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים