שתף קטע נבחר

קרובי שופט שהתאבד למנהליו: אל תבואו לנחם

ל-ynet נודע כי משפחתו של השופט מוריס בן עטר, שהתקשה להתמודד עם העומס בעבודה, ביקשה מהממונים עליו לא להגיע לשבעה. שופטים קראו להקים ועדת בדיקה

התאבדותו של השופט מוריס בן-עטר ממשיכה לטלטל את מערכת המשפט: ל-ynet נודע אמש (יום ב') כי משפחתו של השופט ששם קץ לחייו ביקשה ממנהל בתי המשפט, משה גל, ונשיאת בתי משפט השלום במחוז ירושלים, שולמית דותן, להימנע מלהגיע לנחם את המשפחה במהלך השבעה - כדי לא ללבות את המתחים.

 

טרגדיה בעולם המשפט - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

 

בן-עטר התאבד בשבוע שעבר, לאחר שלא עמד בעומס הכבד בעבודה. כשבועיים לפני ששם קץ לחייו הבהירו לו גל ודותן כי בשל הפיגורים הרבים עומדות בפניו שתי אפשרויות - לפרוש, או למהר להדביק את הפער. "המערכת שברה אותו, את המהות שלו", טענה אלמנתו מימי, "הוא נדחק לפינה".


המנהלים לא באו, ביניש שוחחה עם האלמנה (צילום: אוהד צויגנברג)

 

ל-ynet נודע כי נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש הגיעה לשבעה ביום ראשון, ושוחחה עם האלמנה כדי להסביר לה את נקודת המבט של המערכת. לאחר השיחה הבהירו גורמים במשפחה לביניש כי עדיף שגל ודותן לא יגיעו לשבעה, בשל הכעס הרב כלפיהם. השניים אכן לא הגיעו לנחם את האבלים.

 

"אפשר היה למנוע את ההתאבדות" 

במשפחתו הקרובה של השופט המנוח הצטבר כעס רב על דותן וגל, שלדברי המשפחה לא עזרו לו להתמודד עם העומס. שופטים שונים המשיכו גם היום להשמיע טענות כלפי המערכת ואמרו גם הם כי ניתן היה להקל על בן-עטר. הם סיפרו כי בקרב שופטים רבים יש כעס ומרמור על התנהלות המערכת כלפיו.

 

"היה צריך לטפל בצורה טובה יותר בעניין",

אמרו השופטים. חלקם ציינו בשיחות סגורות כי יש להקים ועדת בדיקה לפרשה. גורם בכיר במערכת המשפט אמר ל-ynet כי לא מן הנמנע שהנהלת בתי המשפט תערוך בדיקה פנימית על נסיבות ההתאבדות.

 

גורמים בכירים בהנהלת בתי המשפט הבהירו בשיחה עם ynet כי גל ודותן כיבדו את רצונה של המשפחה, ולכן לא הגיעו לשבעה. הם הוסיפו שטענות המשפחה הן לגיטימיות בשעה של צער וכי לא שופטים אדם בשעת צערו. הגורמים טענו כי נעשו מאמצים רבים לסייע לשופט וכי הפגישות שנעשו עמו במהלך השבועות שקדמו למותו התנהלו ברוח טובה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נדחק לפינה". בן-עטר
צילום: אתר בתי המשפט
מומלצים