שתף קטע נבחר

תלונה: סב שביקש לבטל דו"ח הוכה ונאזק

את החוויה הזו אחיסמך בוטל, בן 65 מתל-אביב, לא ישכח זמן רב. לטענתו, כשלקח מהשוטר את הדו"ח, הנייר נגע לו בסנטר, ובתגובה תקף השוטר במכות: "הוא בקלות היה יכול לרסק אותי". נכדו ראה הכל והוכה גם הוא. השוטר טען כי הותקף

החנייה הכפולה עלתה ביוקר לסבא מצפון תל-אביב: אחיסמך בוטל, תושב תל-אביב בן 65, לקח את נכדו בן ה-14 לבית הספר בתוכנית ל' בעיר, ולא שיער בנפשו שיגמור את הנסיעה כבול באזיקים בתחנת משטרה. הוא מספר ש"ספג מכות" משוטר וגם נאזק. השוטר טוען שהותקף ולכן עצר את הסבא, שהגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים.

 

 

"הוא הרג אותי במכות כאילו איזה עבריין אני", סיפר בוטל שתיאר את השוטר התוקף כ"הר אדם, שבקלות היה יכול לרסק אותי". זה קרה לאחר שנתפס כשעצר בחנייה כפולה ברחוב בורלא. שני שוטרים שהיו בניידת הורו לו לעצור בצד. "הצגתי לו רישיונות והמתנתי על המדרכה איזה חמש דקות", שחזר הנהג, "ואז ניגשתי אליו וביקשתי ממנו, ממש ביראת כבוד 'אדוני השוטר, לא מגיע לי דו"ח".


אחיסמך בוטל. "הוא הרג אותי במכות" (צילום: ירון ברנר)

 

לדבריו, השוטר כעס והגיש לו את הקנס על סך 250 שקלים. "לקחתי ממנו את הדו"ח, וכנראה שהדף פגע לו בסנטר", הסביר בוטל שפנה ללכת לרכבו. אלא שהשוטר ראה בכך תקיפה, יצא מרכבו, והלם בו לפתע בחוזקה. "הוא התחיל לחבוט בי בגב ונתן לי בעיטות חזקות", שחזר הנהג, "כאלה מכות לא קיבלתי בחיים שלי, הוא הצמיד אותי למכסה המנוע ואמר לי לא לזוז". הוא תיאר את השוטר כ"הר אדם, שבקלות יכול היה לרסק אותי".

  

הנכד התערב

כל הזמן הזה צופה נכדו מהצד במתרחש וראה מה שעובר סבו. הוא התקרב לשוטר וביקש ממנו לעזוב את סבא שלו, אלא שגם הוא ספג מנחת זרועו של השוטר. "הוא דחף את הילד שעף לרצפה", המשיך לתאר בוטל, "התרוממתי ממכסה המנוע ושאלתי אותו למה? אז הוא התנפל עליי במכות נוספות, הפיל גם אותי לרצפה, הלם בי ובעט בי".

 

לטענת הנהג, עוברי אורח צעקו לשוטר לחדול ממעשיו, אבל השוטר הזמין תגבורת. "בכל אותן דקות השוטר השני ישב ברכב ובכלל לא יצא", סיפר הנהג, "הוא כנראה היה בהלם. הרי אם הייתי תוקף את חבר שלו, הוא צריך לעזור לו, נכון?". בתוך זמן קצר הגיעה התגבורת, רק אז הבין בוטל עד כמה הסתבך. "שמו לי אזיקים בידיים וברגליים, כאילו אני איזה סוחר סמים או רוצח, והשוטר גם דאג להדק אותם חזק". בוטל שסובל מבעיה בברך התקשה להיכנס לניידת וגם אז חטף. "בגלל שאני סובל מקרע במניסקוס היה לי קשה להיכנס, אז הוא דאג לתת לי עוד בעיטה".

 

כשהגיע לתחנת צפון תל-אביב, הבהירו לו השוטרים כי הוא חשוד בתקיפת שוטר, וכי הם עומדים לשלוח אותו לבית המעצר באבו-כביר. "עד האירוע הזה לא ראיתי תחנת משטרה כל חיי. מה לי ולדברים האלה", שחזר בוטל את החוויה הקשה שעבר. "בכיתי שם כמו ילד, על מה ולמה עשו לי את זה?".

 

רק אחרי שנחקר הגיע אליו קצין משטרה שככל הנראה הבין שהשוטרים הלכו רחוק מדי עם המעצר הכוחני, והורה לשחררו. משם הוא מיהר לבית החולים איכילוב לסדרת בדיקות וטיפולים. "מספיק להסתכל על מה שרשמו הרופאים כדי להבין מה עברתי", סיכם בוטל. "אסור שאנשים כאלו יהיו במשטרה, הוא פשוט התנהג אלי ברשעות".

 

ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר בתגובה: "החשוד קילל ותקף שוטר לאחר שקיבל דו"ח תנועה. הוא התנגד לעיכוב לתחנה ולפיכך נעצר על-פי חוק". הוא שוחרר בתחנה והחומר בעניינו יועבר למחלקת התביעות לצורך הכנת כתב אישום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בוטל עם הדו"ח. "כנראה שהדף פגע לו בסנטר"
צילום: ירון ברנר
מומלצים