שתף קטע נבחר

שוב מסתבכים: נעצר בכיר ברשות המסים

חוקרי יאח"ה עצרו את דוד ואנונו, ראש היחידה הארצית למודיעין שטח וחקירות ברשות המסים, בחשד שקיבל במשך שנים שוחד מאנשי עסקים, ובתמורה קידם את עניינם. בנוסף, נעצרו 4 אנשי עסקים ומאעכרים החשודים כי שיחדו את הבכיר

עוד לא יבשה הדיו מעל הרשעתו של ראש רשות המסים לשעבר, ג'קי מצא, והבוקר (יום ג') נחתה על ראשי רשות המסים חקירה נוספת. אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה עצרו את דוד ואנונו, ראש היחידה למודיעין שטח וחקירות ברשות המסים, בחשד לעבירות שוחד, מרמה וקבלת דבר במרמה. הוא נלקח מביתו והובא למשרדי היחידה בלוד. בנוסף נעצרו ארבעה אנשי עסקים ומאעכרים, החשודים כי שיחדו את הבכיר.

 

 

במשטרה חושדים שואנונו, שאחראי על אחת היחידות הרגישות ברשות המסים, היה מעורב בעבירות של טוהר המידות. על-פי החשד, במשך שנים הוא קיבל מאנשי עסקים שוחד בצורה ישירה ועקיפה באמצעות מתווכים, תמורת קידום ענייניהם ברשות המסים. לפי החשד, בתמורה לשוחד השפיע ראש היחידה הרגישה על חקירות שנוהלו ברשות נגד עסקים שונים. 

 

המעצר בוצע בתום חקירה סמויה, שהתנהלה בתקופה האחרונה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, ובמסגרתה נאספו ראיות נגד ואנונו. הבוקר הפכה החקירה לגלויה כאשר חוקרי יאח"ה הגיעו לביתו של ואנונו, המנהל את אחת מיחידות השטח שחוקרת את התיקים הגדולים והרגישים ביותר ברשות המסים, ועצרו אותו.

 

לפני ארבע שנים התפוצצה פרשה חמורה ברשות המסים, כאשר היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטה על בתיהם של בכירים ברשות המסים וחשודים נוספים, בהם ראש רשות המסים,

ג'קי מצא, ושולה זקן. בחודש שעבר הורשע מצא בחמש עבירות של הפרת אמונים ומתן סיוע לשוחד. הוא נידון ל-12 חודשי מאסר בפועל.

 

במסגרת הסדר טיעון מצא הודה כי קיבל את סיועם של קובי בן-גור ויורם קארשי, אחיה של זקן, בקידומו לתפקיד מנהל רשות המסים ביודעו כי לשניים עניין אישי ועסקי ברשות המסים. כמו כן הודה כי בהמשך לסיוע שקיבל מבן גור וקארשי הם פנו אליו ותבעו ממנו למנות ולקדם עובדי רשות המסים שבקידומם חפצו ולפעול למען אינטרסים שלהם. משפטם של זקן, בן-גור וקארשי טרם הוכרע. בתום משפטו צפוי מצא להעיד נגד יתר הנאשמים בפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעצר ונחקר. דוד ואנונו
צילום: שי רוזנצוויג
"כוכב" הפרשה הקודמת, ג'קי מצא
צילום: בן קלמר
מומלצים