שתף קטע נבחר

המחאה בדרך? אין תוצאות בפגישת נתניהו-עיני

ראש הממשלה ושר האוצר נפגשו עם יו"ר ההסתדרות ונשיא התאחדות התעשיינים כדי לדון בשכר המינימום ובצעדים שיקלו על האזרחים בעקבות עליות המחירים. ביום חמישי הקרוב ייפגשו עיני וברוש עם שטייניץ על מנת להגיו להבנות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ, נפגשו בצהריים (ג') עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש - ללא תוצאות. הפגישה החלה במעון ראש הממשלה בירושלים במטרה להגיע להבנות בדבר הסתייגויות עיני וברוש מצעדי ההוזלה שהציגו נתניהו ושטייניץ ביום חמישי האחרון כתגובה להתייקרויות במשק, כמו גם להעלאת שכר המינימום הגורף במגזר הציבורי בו מעוניין עיני.

 

 

ביום חמישי הקרוב ייפגש שוב עיני, הפעם עם שטייניץ בלבד, על-מנת לנסות ולהגיע להבנות. עיני אמר לאחר הפגישה, כי "אחרי הפגישה ביום חמישי תתקבל החלטה לגבי המשך הצעדים וסכסוך העבודה".


ברוש ועיני, בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

עיני וברוש הודיעו במוצאי שבת כי הם לא מתכוונים לבטל את מטה המאבק שהוקם יחד עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, נגד התייקרות המחירים במשק ובעד העלאת שכר המינימום. אך הודיעו כי יקפיאו את המאבק שתוכנן, כולל סכסוך העבודה הכללי במשק ועצרות המחאה לשם משא-ומתן עם נתניהו ושר האוצר, יובל שטייניץ.

 

נקודות המחלוקת העיקריות בין הצדדים הן הרחבת העלאת שכר המינימום לכלל עובדי המגזר הציבורי, ולא רק העובדים המקבלים השלמת הכנסה ומשתכרים עד 5,000 שקל בחודש ברוטו, כפי שמעוניינים נתניהו ושטייניץ, ביטול העלאת הבלו בשנה הבאה בסך 23 אגורות לליטר דלק, הגדלת ההוזלה של מחיר המים והקמת ועדה משותפת לבחינת דרכים להוזלת מחירי הדיור.


ברוש, עיני ושטייניץ, הבוקר (צילום: גיל יוחנן)

 

בהסתדרות אמרו כי אם המשא-ומתן לא יצלח, הם יביאו לאישור בית נבחרי ההסתדרות את סכסוך העבודה שעליו הכריזו ביום חמישי האחרון. אישור שכזה הוא הכרחי על-מנת שהוא ייכנס לתוקף.

 

רוצים לזכות באוטו? השתתפו בתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני
צילום: גיל יוחנן
שרגא ברוש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים