שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תוך שבועיים בת"א - נת"צ באבן גבירול וקרליבך

  עיריית תל-אביב הודיעה כי הוסיפה ארבעה נתיבי תחבורה ציבורית חדשים, שניים מהם ברחובות המרכזיים אבן גבירול וקרליבך. חולדאי: "הגיע הזמן שלמשרד התחבורה יפול האסימון על חשיבותם של הנת"צים"

  עוד נתיבי תחבורה ציבורית בתל-אביב. עיריית תל-אביב יפו הודיעה כי החל מחודש מרץ, יפעלו בתל-אביב ארבעה נתיבי תחבורה ציבורית חדשים. הנתיבים החדשים יפעלו ברחובות אבן-גבירול, המלך ג'ורג', קרליבך ויצחק אלחנן. לקראת הפעלת נתיבי התחבורה הציבורית, אמר ראש העירייה רון חולדאי כי "הגיע סוף סוף הזמן שלמשרד התחבורה יפול האסימון על חשיבותם של הנת"צים, מהערים השכנות לכיוון העיר תל־אביב-יפו ובכניסות אליה, כחלק ממערכת תחבורתית כוללת".

   

   

  נתיבי התחבורה הציבורית החדשים בתל-אביב הם:

  • רחוב אבן גבירול: מגשר הירקון ועד רחוב יהודה הלוי, לכל האורך בנתיב הימני, בימים א'-ה' בשעות 06:30-20:00, וביום ו' בין 08:00 ל-16:00
  • רחוב קרליבך: בשני הכיוונים בנתיב הימני, בימים א'-ה' בשעות 08:00-20:00.
  • רחוב המלך ג'ורג': בכיוון מכיכר מסריק ועד אלנבי: בימים א'-ה' בין השעות 10:00-19:00. מכיוון רחוב אלנבי יש נתיב עד רחוב בעלי מלאכה.
  • רחוב יצחק אלחנן: יוארך נתיב התחבורה הציבורית לכל אורכו, עד למגדל שלום מאיר. יש לציין כי בחודש אוגוסט שנה שעברה, הודיעו בעיריית תל-אביב כי רחובות יצחק אלחנן והשחר יהפכו לנתיבי תחבורה ציבורית, יחד עם חלק מרחוב המלך ג'ורג'.

   

   

  בעיריית תל-אביב מביעים תקווה כי "משרד התחבורה ינצל את היוזמה ויבצע סוף סוף נתיבי תחבורה ציבורית בצירים בין עירוניים המובילים לעיר תל־אביב-יפו, החיוניים לזרימת התנועה לעיר ולמניעת עומסי תנועה, צפיפות, זיהום אוויר, תאונות דרכים וכדומה". עוד נמסר מדוברות העירייה כי נתיבי התחבורה הציבורית החדשים התווספו כחלק מתכנית מקיפה של משרד התחבורה ועיריית תל־אביב-יפו, לייעול מערך האוטובוסים והתחבורה ולשיפור איכות החיים והסביבה של תושבי מטרופולין גוש דן.

   

  על פי נתוני העירייה בתל אביב קיימים מעל ל-50 ק"מ נתיבי תחבורה ציבורית ב-36 רחובות, כאשר בעשור האחרון נוספו למעלה מ- 11 ק"מ נתיבי תחבורה ציבורית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתיב תחבורה ציבורית בתל-אביב
  עופר עמרם
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים