שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הזוכה במענק פרלוב: תסריט על האמן אורן יקר

  תחרות פרלוב ליצירה דוקומנטרית צעירה ננעלה אמש עם הכרזה על הזוכה במענק, ברק וקנין, תלמיד סם שפיגל בירושלים

  תחרות קרן פרלוב ליצירה דוקומנטרית צעירה ננעלה אמש עם הכרזה על הזוכה, ברק וקנין, במענק יצירה בשווי 40 אלף שקל. תלמיד בית הספר "סם שפיגל" בירושלים זכה במענק על התסריט "אמנות המיתה – דרכו של פאן", שעוסק בחייו ומותו של האמן אורן יקר.

   

  חבר השופטים כלל השנה את הסופר ניר ברעם; הבמאי, התסריטאי והמפיק, חגי לוי; יואב אברמוביץ', נציג קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות; מנהל מחלקת דרמה וקולנוע בשידורי קשת, עמיר מאורי, וכן נציגת המשפחה, העורכת ומפיקת הסרטים, יעל פרלוב.

   

  בנימוקיהם למתן הפרס כתבו השופטים: "מצאנו בהצעתו של ברק וקנין שני רבדים מעניינים והם סיפור חייו של אמן צעיר מחיפה שהציע אופציית חיים רדיקלית, טוטאלית, רומנטית, בתוך סביבה שאינה מקבלת שונות אך עוד יותר מזה, משך את עינינו סיפור התרסקות תקוותיה של קבוצת האמנים המורדת שהקיפה אותו. אנו מוצאים בתסריט, מבט מרענן ומקורי המציג את דיוקנו של אדם ואמן צעיר ובמקביל פוטנציאל לדיוקן של דור".

   

  בערב נעילת תחרות פרלוב, הוקרן כמדי שנה בבכורה הסרט הזוכה אשתקד. אמש היה זה סרטה התיעודי של עדיה אמרי אור, "מפגש 129", הסובב סביב מתחם מפגש הרכבות שבלב שכונת מגורים ערבית בלוד. במקביל הוקרן קטע מסרטו הבלתי נשכח של דוד פרלוב, "פגישות עם נתן זך", שיצא לאחרונה בפורמט DVD לציון יום הולדתו ה-80 של המשורר הישראלי.

   

  זך, שלא יכול היה להיות נוכח באירוע הנעילה של התחרות, כתב: "דוד התייחס לעבודתו הקולנועית כמלאכת קודש, זה היה טבעו בכל מה שעסק. חודשי העבודה על הסרט נחקקו עמוק בלבי ואם המוצר הסופי נולד כפי שנולד וזכה בשבחי כל מי שצפה בו, הרי זה בעיקר הודות להקפדתו על כל פרט ופרט ועל שידע לסנן את כל המיותר".

   

  קרן דוד פרלוב הוקמה ב-2004, כחודש לאחר מותו של אבי הקולנוע התיעודי בישראל. הקרן נוסדה במטרה לעודד ולתמוך בסטודנטים צעירים העוסקים ביצירה תיעודית ולשמר את משנתו הקולנועית של פרלוב שראה בעשייה הדוקומנטרית את תכלית חייו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרלוב. ראה בעשייה הדוקומנטרית את תכלית חייו
  לאתר ההטבות
  מומלצים