שתף קטע נבחר

קרה בלינוקס: בורסת לונדון עברה לפינגווין

אחרי שמערכת המסחר בבורסת לונדון כשלה וגרמה הרבה נזק למשקיעים, הוחלט לתת צ'אנס לטאקס. המחליפה הלינוקסאית שלה נכנסה היום לפעולה. טיפה בים, או עוד ניצחון לחסידי הקוד הפתוח?

<< iXtreamer: הסטרימר שאהב תפוחים

 

אומרים שבכל פעם שטוקבקיסט כותב "בלינוקס זה לא היה קורה", אלוהים הורג פינגווין. לאחרונה סוף סוף קרה משהו בלינוקס - היום (ג') נכנסה לפעולה באופן רשמי מערכת המסחר החדשה של בורסת לונדון, שמבוססת על SUSE - הפצת לינוקס פופולרית.

 

לפני כניסת המערכת החדשה, פעלה בבורסה מערכת מבוססת חלונות 2003. על אף שתוכננה לבצע פעולות חיפוש, ניתוח והשוואת נתונים במיקרו שניות, לא עמדה המערכת בדרישות אלו, גרמה לתקלות וב-2008 אף השביתה את המסחר לשבע שעות. שנה לאחר מכן הודיעה הנהלת הבורסה של לונדון כי מערכת המסחר הבאה שלה תבוסס על לינוקס. המערכת שנבחרה, Millenium Exchange, נכנסה היום לפעולה מלאה. לפי דיווח של Computer World, היא מסוגלת לבצע פעולות ניתוח והערכה של השוק כולו ב-126 מיקרו שניות.

 

הפינגווין שלא הכרתם

אמנם מערכות ההפעלה של מיקרוסופט עדיין שולטות בשוק וכנראה שגם ימשיכו לשלוט (לא בהכרח הודות למדיניות שיווק או מהלכים כוחניים - זה פשוט מה שרוב האנשים אוהבים), אבל בשוק הארגוני התמונה שונה לחלוטין: תפוצת מערכות מבוססות לינוקס רק עולה. שרתי לינוקס מציגים ביצועים לא פחות טובים משל שרתי חלונות, ואף נחשבים ליציבים יותר. אנחנו פוגשים את לינוקס ואת הקוד הפתוח בכל מקום, במקרים רבים, מבלי שנדע: אפילו אנדרואיד, מערכת ההפעלה הפופולרית לסמרטפונים, מבוססת לינוקס.

 

עם זאת, במחשב בבית ובעבודה עדיין מותקנות מערכות הפעלה מבית מיקרוסופט. על אף ההתקדמות העצומה והעליה בתפוצתן, מערכות הפעלה כמו אובונטו 10 ודומותיה לא מצליחות לחדור לתודעת הציבור ולהתבסס בתור אלטרנטיבה לחלונות. רוצים לנסות מערכת הפעלה לינוקסאית? לחצו כאן. זה חינם, די פשוט ותמיד אפשר לחזור לחלונות. 

 

רוצים לזכות באוטו? היכנסו לתחרות הנהג החסכוני בפייסבוק שלנו

 

מובארק מלך מצרים - הגירסה המצויירת >>

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חגיגה ללינוקסאים
איור: ניצן סדן
מומלצים