שתף קטע נבחר

משחקים לא עושים אתכם אלימים

באוניברסיטת ריירסון פורסם מחקר שקבע: חשיפה למשחקי מחשב אלימים לא משפיעה על הרגישות לדימויים אלימים

<< עוד בגיימס: דיווח: Mirror's Edge 2 בוטל

 

האם משחקי וידאו הופכים אותנו לאנשים אלימים יותר גם במציאות? לפי מחקר חדש של אוניברסיטת ריירסון בטורנטו, שפורסם באתר Kotako, התשובה לשאלה היא לא.

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

המחקר בוצע על קבוצה של 122 סטודנטים, מתוכם 45 הגדירו את עצמם כגיימרים והעידו שהם אוהבים משחקים אלימים במיוחד כמו Grand Theft Auto ו-Call of Duty. במהלך המחקר, הוצגו בפני הנסיינים 150 תמונות של דימויים שונים - חלקם אלימים מאוד, חלקם ניטראליים, וחלקם חיוביים. לאחר כשעה, הוצגו בפניהם שוב אותן תמונות, אך הפעם שולבו בהן גם תמונות חדשות.

 

הנסיינים התבקשו לזהות את התמונות שלא הוצגו בפניהם בעבר, מתוך מחשבה שגיימרים שרגילים למשחקים אלימים יהיו רגישים פחות לתמונות האלימות, ולכן יצליחו פחות במבדק השני.

 

התוצאה לא ממש התחברה להנחת היסוד: לאחר ניתוח התוצאות, התברר שכל הנסיינים הגיבו פחות או יותר באותה דרך לניסוי, ושלא היו הבדלים בין הגיימרים לבין הנסיינים האחרים. לפי כך, קבעה החוקרת כי בכל הקשור לתפישות רגשיות של דימויים אלימים, אין למעשה הבדל בין גיימרים לבין לא גיימרים:

 

"התוצאות מצביעות על כך שהזכרון הרגשי לטווח ארוך אינו מושפע מחשיפה מרובה למשחקי וידאו אלימים", אמרה הולי בוון, שארגנה את המחקר. עם זאת, בוון מדגישה כי המחקר בוצע על אנשים בוגרים, ואין להסיק שבבדיקה על ילדים התוצאות יהיו דומות.

 

עוד בגיימס: סוני: חשבנו על המחיר בפיתוח ה-NGP >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הזכרון הרגשי לטווח הארוך אינו מושפע מחשיפה למשחקי וידאו אלימים"
מומלצים