שתף קטע נבחר

מהנעשה במולטיספירה: וולנטיינז דיי וראפ מצרי מהפכני

הסאבלימינל של מצרים עושה ראפ ביוטיוב, מובארק מואשם בעסקי פירמידה, ליידי גאגא כמתכון לארוחת בוקר, וציפור המכנסיים של יורם זק מהאח הגדול

<< למובארק יש כפתור לכיבוי האינטרנט. ולנתניהו?

 

הבלוגר "אני לא הייתי מעז" מבקש מהישראלים להוריד לרגע את משקפת האינטרסים הצרה ולהביט על המהפכה המצרית בעיניים חשופות: "ברגע החסד הזה שבו הדאגות נשכחות, אפשר בלב שלם להתפעל ולקנא בבני מצרים ולאחל להם ברכה מכל הלב. גם על ההרגשה המתוקה של חופש, במובן חירות, שהפכה עבורנו למובן מאליו, אבל עדיין, להיות עם חפשי בארצנו זה משהו, וגם על העונג של השגת הדברים ועשייתם בעצמך, בלי טובות ובלי עזרה, מה שיוצר שותפות ושייכות ורוממות רוח. פתאום קם עם, ומרגיש שהוא אדם, ומתחיל ללכת. ברכות מקרב לב לעם היושב במצרים. אלה שהיו שם בשבועות ההם יזְכרו לתמיד ויספרו לבניהם ולבני בניהם, איך יצאו מעבדות לחירות ומאפילה לאור גדול".

 


(איור: אביתר סריזדה)


הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

"נתקלתי עכשיו בטקסט שמתחבר בדיוק לכל מה שכתבתי בשני הפוסטים האחרונים, על הקו שבין היפ-הופ והמהפכה ה(לא-)איסלמית. ואני לא מצליח להירגע ממנו", כותב הבלוגר מרמיט ומביא את הראפ "דד אל-חכומה" של ראמי דונג'וואן. דונג'וואן הוא פטריוט מצרי אנטי ישראלי, ומרמיט כותב על כך: "נו, אז כנראה שיש לנו עסק עם ראפר שמזכיר יותר את סאבלימינל מאשר את סגול 59. אז הוא כנראה לא ירצה להיות חבר שלי, ולא בטוח שאני ארצה להיות חבר שלו. לא נראה לי שזה גורע משהו מנכונות הפוסט שלעיל. לרגע לא העליתי על דעתי שהמפגינים במצרים אוהבים אותנו יותר מהמשטר שלהם, להפך אולי, ובכל מקרה המהפכה שלהם נועדה לשרת את העם המצרי, לא את ישראל".

  

 

באפליקציית Causes בפייסבוק הועלתה קריאה להעניק פרס נובל לצעירי מצרים.

 

ולצד הקליל של המאבק – כמה בלוגרים ליקטו את הציוצים המוצלחים ביותר על מהפכות (כאן, כאן, כאן וכאן). טעימות:

 

"כמו בכל המהפיכות בכל מקום, המנצחים האמיתיים הם האנשים שמוכרים דגלים" (אדם גרנט בל).

 

"אם אני אי פעם אהפוך לדיקטטור, הדבר הראשון שאעשה הוא להיפטר מכל הככרות".

 

"הזמנתי ספר מאמזון בריטניה ב-25 בינואר והוא עדיין לא הגיע. אז לוקח פחות זמן להדיח דיקטטורה ברוטלית מאשר לקנות ספר" (קונור פופ).

 

"אזרחי מצרים היקרים, מזל טוב על המהפיכה ועל כך שהצלחתם להביא על עצמכם משטר צבאי. אל תחגגו את זה עדיין. שלכם, אזרחי פקיסטן".

 

"אובמה לאמריקנים: כן, אנחנו יכולים. מובארק למצרים: לא, אתם לא יכולים".

 

"הנשיא מובארק הואשם כי עשה רווח על חשבון הנכסים של העם המצרי בהונאת פירמידה".

 

"מילה חדשה באנגלית: מובארק (שם עצם): אקסית פסיכוטית שלא מוכנה להשלים עם כך שמערכת יחסים נגמרה. לדוגמה: היא המשיכה לעקוב אחרי בן זוגה לשעבר, איזו מובארק".

 

"דמוקרטיה הדיחה את מובארק כראש העיר של מצרים בפורסקוור @foursquare (ביחד עם עוד 20 מיליון איש)" (באד קאדל).

 

"כיכר תחריר תקועה על קאפס-לוק" (אלכס לוויט).

 

"היום גם יום ההולדת של ג'ניפר אניסטון וגם היום בו מובארק מתפטר. האם זה רק צירוף מקרים? אל תהיו נאיביים, אנשים" (ג'ן קירקמן).

 

הרודן שתקע לי את ההורדה

עוד ציוץ פופולרי שהסתובב ברשת בזמן האחרון מדגים כמה אנשים אוהבים לקשור אסוציאציות מעולם הטכנולוגיה להפיכות, הוא הופיע בכמה גרסאות:

 

המקוצרות שמתייחסות רק למצרים:

 

FREEDOM LOADING ███████████████████░ 99%  Error : Please remove Mubarak and try again

 

Uninstalling dictator in progress ... ███████████████████████████░ ...99.9% complete ERROR! Remove #Mubarak and try again

 

והארוכות יותר, שמתייחסות גם לשאר המזרח התיכון, ואפילו אלינו (אנחנו וירוס? זה כבר ממש לא יפה):

 

TUNISIA ████ : 100% done

 

 EGYPT : ████ : 100% done

 

ALGERIA █░░░░: in progress

 

YEMEN: █░░░░: in progress

 

PALESTINE: ░░░░: Virus detected

 

TUNISIA: ████████████████ : 100% done

 

EGYPT: ████████████████ : 100% done

 

ALGERIA: ████░░░░░░░░░░░░: in progress

 

YEMEN: ███░░░░░░░░░░░░░: in progress

 

LIBYA: ██░░░░░░░░░░░░░░: ILLEGAL OPERATION DETECTED!

 

PALESTINE: ░░░░░░░░░░░░░░: VIRUS DETECTED

 

SAUDI ARABIA: ABORTED BY USER ::copied

 

מה קדם למה, ליידי גאגא או הביצה?

טקס הגראמיז השנתי, החגיגה הגדולה של תעשיית המוזיקה, נערך השבוע בפעם ה-53 בלוס אנג'לס. אתר המגזין בילבורד אסף ציוצים נבחרים על האירוע:

 

מיסאינפו (בתגובה לסיפור של ג'סטין ביבר על פגישתו הראשונה עם אשר): "לול, אשר אמר לג'סטין בפעם הראשונה שהם נפגשו 'אם זה נועד לקרות, אנחנו ניפגש שוב', קוראים לזה נפנוף".

 

אם.טי.וי באזוורד'י: "בוב דילן נשמע כאילו הוא בלע את לאונרד כהן וטום ווייטס".

 

אנדי בורוויץ': "בטח יש הרבה מבוכה מאחורי הקלעים בין קייטי פרי והחבובות".

 

ג'ון דקיקו: "המעריצות של ביבר מתכוננות לעשות גירסת נוער של כיכר תחריר כרגע".

 

טראוויס פינצ'ר על ליידי גאגא: "היא הגיעה לטקס פרסי ה-MTV מכוסה בבשר,

, עוד שני אירועי שטיח אדום וליידי גאגא תהיה ארוחת בוקר של רשת הדיינרים דני'ז".

 

קנייה ווסט התרעם: "אני לא יכול למצוא את המילים להסביר איך אני מרגיש כלפי פרס האמן החדש, לא רוצה להגיד את הדבר הלא נכון". שזה שיפור לעומת טקס פרסי ה-MTV של 2009, שם התפרץ לבמה והשתלט על המיקרופון באירוע שהפך לבדיחה של אומת האינטרנט.

 

הבולבול הגדול

למרות נסיונותיה של קשת להעלים את העדויות, המולטיספירה העברית חוגגת על ההערה של יורם זק שזלגה לשידור בתוכנית הבידור "האח הגדול".

 

דורון שרם: “אם היו קוראים לי יורם זק לא הייתי מדבר על בולבולים. כי בטח יהיו כאלה שיתנו משמעות מאוד מסויימת לראשי התיבות האלה".

 

דוד ורטהיים: "מעניין אם יש היום ליורם זקפת בוקר"

 

אבישי עברי: "יורם זק חזר מחופשתו הכפויה בת היומיים אך נדרש להפקיד את הבולבול שלו אצל המאבטחים בכניסה".

 

וגם: "תעשה לי יורם זק (נשמע בחדר מיטות אלמוני)".

 

shpilmania פרסם ביוטיוב רימיקס ששילב את הדברים של זק בלהיט "ברברה סטרייסנד".

 

והיו גם התייחסויות כבדות ראש. "ציפור המכנסיים של יורם זק גדלה למימדי ממותה", כתבה נעמה פלד, "למה האונס בארומה או האונס הקבוצתי לא גדל לאותם מימדים?"

 

חגי מהבלוג "יחסי מין" כתב שההערה של זק היא

 בתוכנית וסביבה, ובכלל בשדה הריאלטי הישראלי: "גם הפרשה הזאת משרתת את מי אם לא מאשר אנשי האח הגדול עצמם, שזוכים להד תקשורתי, לא משלמים מחירים אישיים של ממש על התנהגותם (...), ומאפשרים אלימות מינית בוטה. (...) כשהפמיניסטיות יגיעו פעם הבאה למועצת הרשות השניה, סביר שיתייחסו אליהן באותו האופן שהתייחסו אליהן בפעם הנוכחית. הביקורת על האלימות הגלויה תשאר ברשת (...)

 

אחרי הכל, ריאליטי זה הרבה כסף, ועם כבוד האדם, וביחוד עם כבוד האישה, לא ניתן לשלם לא לעורכים סקסיסטית, ולא לבעלי מניות תאבי בצע".

 

היום, אגב, מציינים טל בשן (גבר) ואופיר שי (אישה) את "יום ללא חזייה!", ומבקשים: "עזרו לנו לשחרר את חמוקיינו מהעונש שבכליאתם בגדרות ברזל וכותנה". יורם זק טרם עשה אטנדינג.

 

חג מחלות המין

"אה זה ולנטיינז היום!!! זריז, איפה קונים פרחים??? אה, ואני צריך גם את הזה שבצד השני... נו... איך קוראים לזה, יפה כזה? נו כזה עם בושם? אה - בחורה. אני צריך פרחים ובחורה, מהר" (יואב ברלינר)

 

לצד המהפיכות, העולם ציין השבוע גם אירועים פחות משמחים, כמו ולנטיינ'ז דיי, יום האהבה (של הגויים, כפי שהמגיבים לא עייפו מלהזכיר לנו). פייסט מגזין בחר לחגוג את היום עם מיטב הציוצים הממורמרים והציניים ביותר, כדי שלא תרגישו לבד בשנאתכם ליום הזה:

 

"יום אהבה שמח! מי ייתן וכל לבבותיכם יועמדו בשורה ליד הקיר וייטבחו על ידי האהבה" (ביל קורבט).

 

"יום האהבה תמיד גורם לי להיזכר בכתה ג' ובקראש האמיתי הראשון שלי. זה בשבילך, סגן הנשיא ספירו אגניו" (קונאן אובראיין).

 

"הנה רעיון למתנה נפלאה לחברה הגותית שלכם: תמורת 50 דולר, המכון לרפואה משפטית בלוס אנג'לס יקרא על שמה נפטרת אלמונית" (מייקל מקיין).

 

"היום גם יום האהבה וגם יום שני? למה לא להוסיף לזה גם איבחון של סרטן וזהו?" (רוב דלייני).

 

"כרטיסים ליום האהבה הם כמו מכתבי התאבדות. יש להם הרבה יותר משמעות אם הם כתובים בדם (שיין מוס).

 

"מעניין מי יהיה הראשון שיציין את העובדה שראשי תיבות של Valentine's Day הן כמו ראשי תיבות של מחלת מין (venereal disease). אני לא יכול לחכות" (ווירד אל ינקוביק).

 

ובינתיים, בישראל: המשטרה אוהבת אתכם. נשבעים, היא אמרה ככה בעצמה בדף הפייסבוק שלה: "באהבה ובחיבור אדיר יצרנו את משפחת אוהדי משטרת ישראל בפייסבוק. מיום ליום אנו גדלים , וזאת הודות לאינטראקציה ולשיתוף הפעולה המדהים אתכם. מי שנמצא איתנו ממש מהתחלה יודע , שבלי אהבה לאינטרנט מצדכם ומצדנו , זה היה בלתי אפשרי. אז חג אהבה שמח.... :-)"

 


 

ואתם? 696 מכם עשו לייק לרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי. כנראה שמדים עושים לכם את זה. "לא היה ולא יהיה רמטכ"ל כמו גבי אשכנזי ,אם העם היה צריך לבחור אין ספק שהוא היה נבחר לעוד ארבע שנים", כתבה אלישבע פוקס וולסטר. "מגיע לגבי לייק ג-ד-ו-ל. אנשים - ת-פ-ר-ג-נ-ו לרמטכ"ל אדיר!!!", כתב "פורום isq". "איתך ילך כל חייל ואם עבריה כשרק תניף הדגל", הבטיחה חנה ז'ורנו. "מתי תוצאיו פוסטר של הרמטכל לעיתון?", מזרז "גלעד מלך המוזאון", ותהל סוויסה משאירה אותנו תוהים: "אני קרובה לגבי אשכנזי.......אבל לא יכולה לגלות יותר מידי :) בטחון-שדה.....:)"

 

אירנה זברסקי מברכת: "לאלה בינינו, שנמצאים בתחילתו של קשר, וחוששים להרוס אותו עם הגדרות ובולשיט מהיר מדי: חג לבטים וגישושים עדינים שמח שיהיה לכם =)"

 

ולסיום: הזוג המתוק פוקי ומוקי יוצאים לצימר. נשיקות לכולם וסופשבוע נעים.

 

 

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות

המולטיספירה מתעדכנת במהלך השבוע גם בבלוג, בפייסבוק ובטוויטר. מוזמנים לבקר.
 
כתבתם או קראתם פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה לשתף? ספרו לנו באימייל multi@kenans.net. יש לכם תמונות למולטיספירה? מלאו את האישור ושלחו אותן לפי ההוראות בטופס הזה .
 
 
 
 
 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משטרת ישראל בפייסבוק אוהבת. אתכם.
מומלצים