שתף קטע נבחר

למכירה: תצלום של היינריך הימלר דקות אחרי מותו

קצין מודיעין בריטי זוטר צילם את מי שהיה מספר שתיים בגרמניה הנאצית רגעים לאחר שבלע ציאניד ושמר את התצלום. משפחתו תציע אותו למכירה פומבית ומחירו עשוי להגיע ל-5,000 דולר

תצלום של היינריך הימלר, שלא נחשף עד כה ומתעד את מי שהיה האיש החזק ביותר במשטר הנאצי אחרי היטלר דקות ספורות לאחר התאבדותו יועמד למכירה פומבית בחודש הבא. ה"טלגרף" הבריטי דיווח הערב (ד') כי התמונה צולמה במאי 1945 על ידי גיי אדרלי, קצין מודיעין בריטי זוטר. הימלר נראה בה כשמשקפיו העגולים המפורסמים עדיין על אפו, רגעים לאחר שבלע ציאניד.

 

 

הימלר עמד בראש האס.אס והגסטפו, פיקח על מחנות הריכוז והיה אחראי למעשה להוצאתו לפועל של הפתרון הסופי. לאחר תבוסת גרמניה הוא נעצר על ידי יחידה בריטית והתאבד יום לפני תחילת חקירתו. הוא נקבר ללא מצבה ומקום קבורתו המדויק לא נודע עד היום. החיילים שהיו מעורבים בטיפול בו חתמו על התחייבות לשמור על סודיות מוחלטת לגבי האירוע. 


המשקפיים עדיין על האף (צילום: מתוך אתר הטלגרף)

 

"אוסף הפריטים של אדרלי חשוב והיסטורי", אמר מלקולם קלרידג', מומחה לפריטים צבאיים והאחראי על המכירה הפומבית מטעם בית המכירות. "הוא מכניס אותנו אל לב המעצר של הימלר ולתוך החדר

 בבית המסתור שבו בלע את גלולת הציאניד שהסתיר בפיו".

 

הקצין הבריטי שהשתתף במעצרו של הימלר שמר על התמונה הנדירה בין שאר מזכרות מימי המלחמה. משפחתו תמכור אותה במכירה פומבית ועל פי הערכות מוקדמות יגיע מחירה ל-2,000 עד 3,000 לירות שטרלינג (כמעט 5,000 דולרים). שתי תמונות נוספות שבהן נראים קצינים בריטים ורוסים עם אדרלי בבית שבו הוחזק הימלר יוצעו אף הן למכירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אדריכל הפתרון הסופי". הימלר
צילום: gettyimages imagebank
מומלצים