שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מתלוננת על קיצור העונש: "גולדבלט נותר אנס"

  השחקן בן ה-69 צפוי להשתחרר ב-2013 אחרי שעונשו הומתק, אבל מתלוננת שלא נכנסה לכתב האישום בגלל התיישנות מעדיפה להסתכל על השורה התחתונה: "הוא נשאר עבריין מין". שופטי הרוב זיכו מאונס: "המתלוננת הבינה שחזרות לטלנובלה הכרוכות במגע מיני אינן ככל החזרות"

  עונשו של השחקן חנן גולדבלט קוצר בשנה, והוא זוכה מאחד משני מעשי האונס נגדו, אבל אחת המתלוננות נגדו מעדיפה להסתכל על השורה התחתונה: "הוא נשאר עבריין מין". השחקן בן ה-69 צפוי להשתחרר מהכלא בעוד כשנה וחצי, אם ינוכה שליש ממאסרו, לאחר שבית המשפט העליון קבע את עונשו על שש שנות מאסר - במקום שבע.

   

   

  אחת המתלוננות נגדו, שלא נכללה בכתב האישום בגלל התיישנות, אמרה ל-ynet בעקבות הכרעת הדין: "בית המשפט קבע שכל המעשים בכתב האישום בוצעו, ולכן השורה התחתונה היא שגולדבלט נשאר עבריין מין".

   

  גולדבלט מתבשר על קיצור מאסרו בשנה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שופטי הרוב בעליון המירו גם את עונשו של גולדבלט מאונס לקבלת דבר במרמה. "העובדה שהעונש שונה ושאחד הסעיפים הומר, לא משנה את העובדה שמדובר באנס, שלא נענש על מעשים שביצע בעשר צעירות נוספות", אמרה המתלוננת בנוגע לכך.

   

  השופטים עוזי פוגלמן ואשר גרוניס התייחסו בהכרעת הדין לאותה החלטה, זיכוי גולדבלט מאונס מ', וכתבו: "גולדבלט נקט באותה השיטה, גם אם לא באותה מידה של הצלחה. הוא הצביע על צורך מקצועי במגע מיני, תוך הצגת טלנובלה שבה הוא מייעד למתלוננת תפקיד המחייב קיום יחסי מין בינה לבין אדם מבוגר, שאותו הוא יגלם. מ', שבדומה למתלוננות האחרות ואולי אף מעט יותר מהן חפצה בתפקיד שהוצע לה, ניאותה להתמסר לו, באמונתה שבסופו של יום תזכה בתפקיד הנכסף".

   

  פוגלמן ממשיך וכותב: "מדובר בדפוס התנהגות קבוע, מובנה והדרגתי, שהפעיל גולדבלט כמעט על כל אחת מן המתלוננות הצעירות שניכרו בדרכו, במטרה להביאן לקיום מגע מיני עימו. דפוס זה, לצד הראיות האחרות שעליהן עמד בית המשפט, מלמד על חוסר השחר בטענה לקשר רומנטי הדדי שהתפתח בינו לבין המתלוננות באופן טבעי".


  גולדבלט בבית המשפט העליון, הבוקר. שכנע בדברי חלקות (צילום: גיל יוחנן)

   

  לדברי השופט, גולדבלט הצליח בדרך השכנוע "ובדברי חלקות" להביא את מ' לקיים עימו יחסי מין, "תוך שהוא מציב לנגד עיניה כל העת את חלומה להיות שחקנית ואת הטלנובלה שכתב כאמצעי ראשון להגשמתו". פוגלמן מדגיש כי "דפוס ההתנהגות החוזר, המתבטא בשורה של פעולות שנועדו להביא את המתלוננות לשכב עם גולדבלט תוך שימוש בדרכי שכנוע, לחץ ומרמה ויצירת תנאי רקע הולמים, שולל את האפשרות כי גולדבלט לא היה ער לטבעם האסור של מעשיו".

   

  למרות כל זאת, החליטו שופטי הרוב לזכות את גולדבלט מאונס במקרה זה, ופוגלמן מסביר מדוע: "המתלוננת היתה ערה לתשוקה שחש גולדבלט ולסיפוק המיני שהוא שואב מהמגע ביניהם, ומכך ניתן להסיק שאף שהמתלוננת סברה שצורך מקצועי משמש רקע והצדקה ליחסי המין, לא נעלם מעיניה כי חזרות הכרוכות במגע מיני אינן ככל החזרות וכי אופיין זה מכתיב משמעויות נוספות". לדברי השופט, המתלוננת היתה מודעת לכל אורך הדרך לקיום מסגרת מינית והקשר מיני למעשי גולדבלט, והביעה נכונות ליטול בהם חלק.

   

  בדעת מיעוט, כתבה השופטת עדנה ארבל כי "מ' רומתה באשר למטרתם של יחסי המין עצמם. היא האמינה כי מטרת יחסי המין היא מקצועית גרידא ונועדה לאמן אותה במשחק של סצנות מין בטלנובלה הצפויה לעלות לשידור, ולהכין אותה לקראת מבחן הבמה הצפוי לה וכולל משחק של סצנת מין אמיתית". ארבל כותבת כי יש להבחין בין מקרה זה למקרה היפותטי, שבו היה גולדבלט מבטיח למתלוננת שאם תקיים עימו יחסי מין ישיג עבורה תפקיד בטלנובלה לצידו".

   

  איגוד מרכזי הסיוע הגיב להכרעת הדין בערעורו של גולדבלט ואמר כי "ההחלטה מחזקת את הידיעה שגולדבלט הינו עבריין מין סדרתי, שניצל ופגע בנשים צעירות, חלקן קטינות, ומקומו בבית הכלא".

   

  בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גולדבלט. ישתחרר עוד שנה וחצי
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים