שתף קטע נבחר

בפעם השנייה השבוע: "תג מחיר" סמוך לרמאללה

חמישה ימים אחרי שהסיסמאות "מוחמד חזיר" נמחקו מבתי הכפר ביתילו, התעוררו הבוקר תושבי המקום ונחרדו לראות שם שוב כתובות נאצה. "אף פעם לא הזקנו למתנחלים. לא ברור למה הם נטפלים אלינו", אמר ראש הכפר

בפעם השנייה בתוך חמישה ימים, רוססו הלילה כתובות נאצה נגד ערבים על קירותיהם החיצוניים של כמה בתים בשולי הכפר הפלסטיני ביתילו שליד רמאללה. הבוקר (יום ו'), כשהתושבים התעוררו משנתם, הם נחרדו לראות כי אלמונים ריססו במקום "מוות לערבים" ו"מוחמד חזיר".

 

 

ככל הנראה, מדובר ב"תג מחיר" כנקמה על הריסת המאחז רמת מגרון באותה הגזרה, לפני שלושה ימים. במקום התפתח עימות בין צעירים מתנחלים לבין כוחות הביטחון, שעצרו שישה מהם אחרי שיידו לעברם אבנים וניסו להצית כרם פלסטיני סמוך.

 

ראש מועצת ביתילו, מוחמד רדואן, סיפר כי תושבי הכפר זועמים על הפגיעה החוזרת בהם, ומתוסכלים מהעובדה שחשודים במעשה לא נתפסו, לא הפעם ולא בהשחתה הקודמת.

רדואן סיפר כי דיווח על האירוע לקצין האחראי על האיזור, והוא שלח בתגובה כוחות צבא שמחקו את כתובות הנאצה. "התושבים כאן מעולם לא הזיקו למתנחלים. אני לא מבין למה הם נטפלים אלינו", אמר רדואן בייאוש.

 

בתחילת השבוע רוססו על שלושה בתים בביתילו הכתובות: "מוחמד חזיר" ו"ד"ש מ-18". לפי ההערכות מדובר היה בנקמת "תג מחיר" על פינוי המאחז מצפה אביחי שליד קריית-ארבע, ימים ספורים טרם האירוע. תושבי המאחז, שכונה גם "גבעה 18", הבטיחו כבר לאחר הריסתו לצאת לפעולת נקמה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כך זה נראה בפעם הקודמת. ביתילו
צילום: בצלם
מומלצים