שתף קטע נבחר

30 תלמידי תיכון בצפון לא ייצאו לטיול: "אין כסף"

שליש מבין תלמידי בית הספר של רשת "אמי"ת" בצפון ימשיכו להגיע לבית הספר, בזמן שחבריהם יבלו בטיול השנתי בנגב. הסיבה: ההורים לא עמדו בנטל התשלום הגבוה. ההנהלה: "הם התעלמו מפניות ומטלפונים של המחנכים"

תלמידי בית הספר התיכון של רשת אמי"ת בצפון היו נרגשים לקראת היציאה לטיול השנתי הבוקר (יום א'), אך עד מהרה הם הבינו כי את השמחה חולקים רק חלק מהתלמידים. היתר, כשליש מבין בני הנוער, שהוריהם לא עמדו בנטל התשלום הכבד לכיסוי היציאה לטיול, ייאלצו ככל הנראה להישאר מאוכזבים בבית.

 

 

בבית הספר לומדים כ-100 תלמידים, שהיו אמורים לצאת כולם לטיול שנתי בן שלושה ימים בנגב. ל-ynet נודע כי 30 מביניהם ייאלצו להגיע מחר ללימודים כרגיל ולא ייצאו לטיול, בשל מצוקה תקציבית ולאחר שהוריהם סירבו להעביר את תשלומי ההורים.

 

הסכום הכולל של תשלומי ההורים בבית הספר עומד  על 1,500 שקלים בשנה, ש-500 מתוכם מועברים לכיסוי הוצאות הטיול השנתי. עם זאת, בעקבות המצוקה הכספית ביישוב, נעתרה הנהלת בית הספר במהלך השנה לפניות רבות של הורים והסכימה לסבסד חלק ניכר מהתשלום.

 

בסופו של דבר, אכן נמצא פתרון עבור חלק מהתלמידים שהוריהם לא הצליחו לעמוד בנטל התשלום, אך לא לכולם. גורמים בבית הספר סיפרו כי בחודש האחרון עשתה הנהלת בית הספר כל שביכולתה כדי לזמן את ההורים שטרם העבירו את התשלום על הטיול כדי להסדיר את הנושא בסדר הכולל סבסוד ופריסה של התשלומים, אך לטענתם אלה התעלמו מהפניות וסירבו לשלם.

 

תושב הרשות המקומית, המעורב בנושא, סיפר כי המורים וצוות ההנהלה פנו בשבוע האחרון בטלפון להורים וביקשו מהם לשלם את הכסף כדי למנוע את חוסר הנעימות. אלא שלטענתם, אמרו להם ההורים כי הם שרויים במצוקה כלכלית חריפה ולכן אין ביכולתם לשלם. "התחושה בבית הספר קשה", אמר האיש. "והילדים שהוריהם לא שילמו קיבלו מאוד קשה את ההודעה שהם לא יוכלו לצאת לטיול".

 

אותו תושב לא הטיל את מלוא האחריות על צוות בית הספר, אך הביע צער על כך שהתלמידים הם שנאלצו לספוג את השלכות המצב. "בית הספר אמנם עשה כל שביכולתו כדי לעזור להורים שמתקשים במימון הכספי, אך ניתן את מי שסובל מבעיות כלכליות קשות. כואב הלב שבסופו של דבר, מי שנפגעו היו הילדים".

 

שמוליק קליין, דובר רשת אמי"ת, מסר בתגובה כי "כל הורה שפנה עד לימים האחרונים בבקשה לסבסוד של תשלומי ההורים לבית הספר, זכה למענה ולסיוע או שהופנה לעירייה וקיבל שם את העזרה. כל התלמידים הללו יצאו לטיול, בהם גם כאלו שזכו לסבסוד גבוה של העלויות. יש קבוצת הורים שהתעלמה מפניות חוזרות ונשנות מבית הספר ומשיחות טלפוניות של המחנכים, ולא שילמה את תשלומי ההורים ואת עלויות הטיול. בלית ברירה, ילדיהם לא יצאו לטיול, ויילמדו בימים הקרובים כרגיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
טיול שנתי בדרום. רק 2/3 ייהנו
צילום: ג'ו קוט
מומלצים