שתף קטע נבחר

עוזי ארד פורש; רה"מ: בוחן עם ליברמן מינוי בחו"ל

אחרי שכבר קבע כי היועץ לביטחון לאומי יכהן כשגריר בלונדון - מהלך שנבלם על-ידי שר החוץ - הודיע ראש הממשלה כי הוא בוחן עם ליברמן מינוי לארד, שביקש לסיים את תפקידו. שמו של ארד נקשר לסכסוכים רבים בלשכת ראש הממשלה

היועץ לביטחון לאומי, עוזי ארד, ביקש לסיים את תפקידו. כך הודיעה הערב (יום א') באופן רשמי לשכת ראש הממשלה. ארד, ששמו נקשר לסכסוכים רבים בלשכת ראש הממשלה בשנתיים האחרונות, ייצא כנראה לשליחות דיפלומטית בחו"ל, אחרי שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החוץ, אביגדור ליברמן, יצליחו להגיע להסכמה בנושא.

 

"עוזי ארד ביקש לפני זמן מה כי בתום השנה השנייה לכהונתו יסיים את תפקידו", נמסר מלשכת ראש הממשלה. "לאור כישוריו וקשריו הבינלאומיים הצעתי לו שייצא לשרת את המדינה בתפקיד דיפלומטי בחו"ל, והדבר נבחן עתה עם שר החוץ". נתניהו כבר הספיק להודיע בשבוע שבעבר כי ארד ימונה לשגריר ישראל בלונדון, אולם המהלך נבלם על-ידי שר החוץ ליברמן.

 

ליברמן האשים את נתניהו אישית בהדלפת מינויי השגרירים לאו"ם וללונדון, אולם התברר כי ראש הממשלה אינו עומד מאחורי ההדלפה והוא עצמו כעס על כך. בעקבות התקרית, שוחח ליברמן עם בכירים בליכוד והביע כעס על התנהלות נתניהו, אך ציין כי הוא מעוניין להרגיע את הרוחות וכי אין לו עניין בריב עם ראש הממשלה.

 

רה"מ: רק אני יודע את גודלה של תרומתו

עוזי ארד ביקש מראש הממשלה לסיים את תפקידו על מנת לשוב לאקדמיה, אולם נתניהו הציע לו לשרת את המדינה בתפקיד דיפלומטי בחו"ל. "ד"ר ארד שירת לצידי כמה פעמים בתפקידים בכירים בתחומי החוץ והביטחון: בכהונתי הראשונה כיועץ מדיני, ובכהונתי הנוכחית, כיועץ לביטחון לאומי", מסר נתניהו.

 

"את המטה לביטחון לאומי, אותו כוננתי לפני כתריסר שנים,

חיזק עוזי וקידם לרמה הגבוהה ביותר שידע גוף זה אי פעם. לכל תפקידיו הביא איתו עוזי יכולות מקצועיות מהמעלה הראשונה, ובזכותם - כמו גם בזכות מירצו ומסירותו, תרם תרומה גדולה לביטחון ולמעמד המדינה.

 

"רק אני יודע את גודלה והיקפה של תרומה זו, ותודתי והערכתי עליה. עוזי הוא גם חבר קרוב ונאמן לי. על ידידות אמיצה וארוכת ימים זו אני מברך. בטוחני שימשיך לעשות חיל בכל תפקיד אליו ייקרא - באקדמיה או בשירות המדינה", מסר נתניהו בהודעה לעיתונות שפרסם.

 

זמן קצר לאחר מכן החל ראש הממשלה לבחון מועמדים לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי במקומו של ארד. נתניהו שוחח עם האלופים במיל' יעקב אמידרור ומאיר כליפי והוא

צפוי לקבל החלטה בימים הקרובים.

 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים